Babacan: Hükümet bu ülkenin sorunlarına çözüm bulamadığı için düşmanlıktan besleniyor

by Haber Fora

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Halk TV’de katıldığı prgramda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Osman Kavala’nın eşi Ayşe Buğra Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylemlere katılmasıyla ilgili açıklamalarına tepki gösteren Babacan, “Ayşe Buğra çok saygın bir akademisyen. 36 yıldır Boğaziçi Üniversitesi’nin en önemli, en çok bilinen ve sevilen öğretim üyelerinden birisi. Münferit bir birey. İfadeyi aktarırken bile hicap duyuyorum, ‘Kavala’nın karısı’ ifadesi kullanılıyor. Kadını bir birey olarak görmeme durumu var burada. Kimliksizleştirme çabası var. Bu çok ciddi bir zihniyet sorunu. Kadınlara herkesin saygı duyması lazım” dedi.

Hükümetin protesto gösterilerini kendi leyhine kullandığını da belirten Babacan, şöyle devam etti:

Babacan, Boğaziçi Üniversitesi’nde İletişim ve Hukuk fakültelerinin de açıklamasına ilişkin olaran “Boğaziçi Üniversitesi’ne iki yeni fakültenin açılmasıyla muhtemelen yeni öğretim üyeleri kolayca alınacak ve benzer profilde insanlar oralarda görevlendirilecek” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin düşmanı işsizliktir”

Türkiye’nin ağır gündemin üstünü örtmek için ilginin başka yere çekilmeye çalışıldığını belirten Babacan. ülkenin en büyük düşmanının işsizlik, yoksulluk, enflasyon ve hayat pahalılığı olduğunu söyledi. 

Babacan şöyle devam etti:

“Eğitim sorununu çözemezsek orta gelirde kalırız”

Türkiye’de eğitim sorununun da çözülmesi gerektiğini vurgulayan Babacan şunları kaydetti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap