Babasını Koronavirüs’ten kaybeden doktor: Şu saatten sonra o maskeyi istediğiniz yere takabilirsiniz

by Haber Fora

Adana’da, doktor Halit Yücel, sosyal medya hesabından babasının Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini duyurup, maske takmayanlara yönelik, “Şu saatten sonra o maskeyi istediğiniz yere takabilirsiniz. Gece- gündüz çalışıp beni yetiştiren insanı, babamı kendi ellerimle toprağa verdim az önce” dedi.

Pandemi sürecinde, son iki ay ara ara Covid-19 polikliniğinde çalıştığını ve kendisi ile ailesindeki herkesin Koronavirüs testinin pozitif çıktığını 4 Ağustos günü sosyal medya hesabından duyuran  yeni mezun doktor Halit Yücel babasının yoğun bakımda kendisinin ve diğer aile üyelerinin ise serviste tedaviye alındığını belirtip, maske takılması konusunda uyarıda bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Yücel’in bu paylaşımını sosyal medya hesabından ‘Yaşayandan Uyarılar’ başlığı ile paylaştı. 6 Ağustos günü ise Bakan Koca’yı etiketlediği paylaşım ile babası için immun plazma aradığını belirtip, yardım isteyen Yüceli bugün babasını kaybettiğini yazdı.

Koronavirüs nedeniyle babasını kaybettiğini duyuran Yücel, “Şu saatten sonra maskeyi istediğiniz yere takabilirsiniz. Gece- gündüz çalışıp beni yetiştiren insanı, babamı kendi ellerimle toprağa verdim az önce. Mesleğimin ilk yılında, bir salgın hastalık yüzünden canımın üstüne toprak attım az önce” ifadelerinde bulundu. (DHA)

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap