Bahçeli: Asıl mesele üniversiteleri kapsayacak olası bir dalgalanmayı toplumsallaştırıp siyasallaştırmaktır

by Haber Fora

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada Boğaziçi Üniversitesi’nde devam edem rektör protestolarına sert ifadelerle yüklendi.

Devam eden protestoları habis eylemler olarak niteleyen Bahçeli şunları kaydetti:

“Mesele öğrenci ya da Rektör meselesi değildir”

Protestoların bir hak arayışı olmadığını iddia eden Bahçeli, açıklamasında  “28 gündür ülkemizin gündeminde yer alan Boğaziçi Üniversitesi, demokratik bir hak arayışına veya masum bir öğrenci itirazına sahne olmamıştır. Bu üniversitenin kapısına öğrencinden başka her türlü haşarat ve anarşist gruplar sırayla yuvalanmıştır. Nitekim her şey ortadadır. Boğaziçi Üniversitesi’nin giriş kapısı kilitlenmişse, bunun nedeni terör örgütlerinin eylem ve manevra alanını daraltmak içindir. Mesele öğrenci ya da Rektör meselesi değildir. Asıl mesele üniversiteleri kapsayacak olası bir dalgalanmayı toplumsallaştırıp siyasallaştırmaktır” ifadelerini kullandı.

Akademiyenlere de tepki gösterdi

Bahçeli protestolara katılan akademsiyenleri de eleştirerek açıklamasına şöyle devam etti:

Cemil Meriç’in sözünü hatırlattı

Açıklamasında Cemil Meriç’e de atıfta bulunan MHP lideri, “Millete ve maneviyata sövenleri el birliği edip övenler, emel birlikteliğine heves edenler aydın değil, asalaktır. Merhum Cemil Meriç isabetle demişti ki: “Bizim aydınımız din düşmanı değil, İslam düşmanıdır.” Acıklı olsa da ne kadar doğru bir tespit değil mi?” dedi.

Kâbe resmi üzerine şahmeran temalı figür ve LGBT bayrakları asılmasının “aydınım” diyen kimseyi rahatsız etmediğini öne süren Bahçeli şu ifadelerle devam etti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap