Bahçeli: AYM, milletimizin haklarını muhafaza edecek düzeyde tekrar yapılandırılmalı

by Haber Fora

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin “MYK-MDK Ortak Toplantısı Sonrası” yazılı açıklama yaptı.

MHP’nin “ahlaklı, ilkeli ve dengeli” politikalarla Türkiye’nin haklarını cesaretle savunduğını belirten Bahçeli, “Türk siyasetine yeni bir soluk getiren, nihayetinde sağlam ve sarsılmaz bir irade gösteren Cumhur İttifakı, Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti kucaklaşmasının ikramıyla umutları tazelemiş, milli heyecanları tahkim ve takviye etmiştir” dedi.

Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın toplumsal huzurun ve siyasal istikrarın güvencesi haline geldiğini de vurgulayarak, “CHP’nin yalan siyaseti, HDP’nin yıkım siyaseti, İP’in yitik siyaseti Cumhur İttifakı karşısında çuvallamıştır” ifadelerini kullandı.

Bahçeli şöyle devam etti:

“Yanlış ve mahsurlu olsa da Anayasa Mahkemesi’nin kararları bağlayıcıdır”

Anayasa Mahkemesi’nin hakkında “hak ihlali” kararı vermesi sonrası fezlekesi tekrar TBMM’ye gelecek olan eski CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun durumuna ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Bahçeli şunları kaydetti:

Bahçeli, Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali kararının Enis Berberoğlu’na milletvekilliği sıfatı kazandırmayacacağını savundu.

“Anayasa Mahkemesi tekrar yapılandırılmalıdır”

Yeni anayasa konusuna da değinen Bahçeli, AYM’nin yapısının tekrar ele alınması gerektiğini belirterek şunları kaydetti:

Enis Berberoğlu için Meclise gelecek fezlekeye ilişkin ise Bahçeli,  “CHP’li milletvekilinin fezlekesi TBMM Karma Komisyonu’na acilen getirilip dönem sonuna bırakılmadan gündeme alınmalı, ardından da Genel Kurul’a indirilerek dokunulmazlığının kaldırılmasıyla ilgili oylama yapılmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi bu oylamada yeniden yargılama yolunun açılabilmesi için dokunulmazlığın kaldırılması yönünde oyunu kullanacaktır” dedi.
 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap