Bahçeli, Brooking Enstitüsü’ne dikkati çekti: Kemal Derviş’in de yönetici olması kuşku vericidir

by Haber Fora

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. 

Boğaziçi Üniversitesi’nde Prof. Dr. Melih Bulu’nun rektör atanmasının ardından başlayan protestolar ve Gara operasyonu üzerinden CHP’yi eleştiren Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

ABD’de Demokrat Parti’ye yakınlığı ile bilinen, küresel bir düşünce kuruluşu olmayı amaçlayan Brooking Enstitüsü’nde peş peşe Türkiye-ABD ilişkilerini merkezine alan raporlar yayımlandığını belirten Bahçeli, raporların zamanlamasının son derece manidar olduğunu iddia etti.

“Özellikle geçtiğimiz ay sonunda Galip Dalay ve bu ay içinde de Nicholas Danforth tarafından yazılan makale veya raporlar dikkatle takip ve analiz edilmelidir” değerlendirmesi yapan Bahçeli, “Türkiye’nin batı ile bağlarının yeniden kurulmasının yeni bir hükümete kalacağı iddiası seslendirilmiştir. Sözde siyasi mahkumların serbest bırakılmasının, Türkiye-ABD ilişkilerinde iyileşme yaşanması için önşart olduğu vurgulanmıştır. Yani tehdit ve dayatma diz boyudur. Türkiye’mize ve meşru hükümetimize alçakça parmak sallanmaktadır. Brooking Enstitüsü Türkiye’yi adeta sömürge ülkesi gibi servis etmiştir. Gözümüzden kaçmayan bir başka husus da şudur: Kemal Derviş, Brooking Enstitüsü’nde yöneticidir. Bu durum kuşku vericidir” dedi. 

,Kemal Derviş’i fitni düzenin unsurlarından birisi olduğunu iddia eden Bahçeli şu ifadeleri kullandı:  

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap