Bahçeli: Erdoğan’ın müsaadeleri olur Aliyev uygun bulursa, Şuşa’da bir ilkokulun yapılması hedefimizdir

by Haber Fora

MHP lideri Devlet Bahçeli Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

“Karabağ’ın ebedi Azerbaycan yurdu olduğu tescil edilmiş, esaret zincirleri sökülüp atılmıştır” diyen Bahçeli, “Şayet Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müsaadeleri olursa, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev de uygun bulursa, bizatihi talimatımla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Şuşa’da dokuz derslik bir ilkokulun yapılması hedefimizdir. Bu konuda sahip olduğumuz bütün imkânlar seferber edilecek ve gereği hemen yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

“Boynumuzun borcudur”

MHP lideri Bahçeli, Twitter’dan yaptıı açıklamada, “Azerbaycan sanat ve düşünce hayatının kaynaklarından birisi olan Şuşa’nın gelişmesi ve burada yaşayan Türk çocuklarının geleceği hepimizin manevi sorumluluğudur. Bilhassa bu kadim Türk şehrinin eğitim-öğretim hayatına destek vermek ihmal edilemeyecek boyun borcumuzdur” dedi.

Bahçeli’nin mesajları şöyle:

Aliyev ziyaret  etmişti

Devlet Bahçeli’nin Ülkü Ocakları olarak ilkokul yaptırmayı istediklerini söylediği Şuşa kenti Azerbaycan tarafından düzenlenen son operasyonla işgalden kurtarılmıştı.

Zerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, dün eşi Mihriban Aliyeva ve kızı Leyla Aliyeva ile birlikte  “Azerbaycan’ın kültür başkenti” ilan ettiği Şuşa’yı ziyaret etmişti.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap