Bahçeli: Erken seçim dayatması Türkiye’nin kaosa sürüklenme amacının gizemli ve şifreli kılıfıdır

by Haber Fora

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “İçinde CHP’nin, HDP’nin, İYİ Parti’nin ve diğer güdümlü partilerin yer alacağı koalisyon çatısı nasıl tezahür edecek, hükümet protokolü nasıl hazırlanacak, hedefler nelerden ibaret olacaktır?” diyerek, “Tartışılması gereken asıl konu başlıkları bunlardır” ifadesini kullandı.

Bahçeli, “Erken seçim ve güçlendirilmiş parlamenter sistem tartışmalarıyla” ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. 

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin teçhiz ve temin ettiği siyasi istikrar ve toplumsal huzurdan rahatsız olan, ülkemizin müstesna gelişme rotasından memnuniyetsizlikleri açığa çıkan malum siyasi partilerin eylem ortaklıklarıyla söylem birliktelikleri aleni boyutlara ulaşmıştır” ifadelerini kullanan Bahçeli şöyle devam etti: 

“Erken seçim yok”

Türkiye’nin gündeminde erken seçimin olmadığını kaydeden Bahçeli, “Cumhur İttifakı’nın gayesi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kalıcı ve köklü hale gelmesi için ihtiyaç duyulan reformları, yasal düzenlemeleri, sosyal ve ekonomik iyileştirmeleri hayata geçirmektir” dedi. 

Bahçeli şunları kaydetti:

“7 siyasi parti ortak görüşünü paylaşsın”

Bahçeli Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi amaçlayan yedi siyasi partinin ortak görüşlerini, resmileşmiş işbirliği kararlarını, bu ittifak anlayışıyla nasıl bir koalisyon hükümeti kuracaklarını paylaşmalarının milletin en halisane beklentisi olduğunu ifade ederek, “İçinde CHP’nin, HDP’nin, İYİ Parti’nin ve diğer güdümlü partilerin yer alacağı koalisyon çatısı nasıl tezahür edecek, hükümet protokolü nasıl hazırlanacak, hedefler nelerden ibaret olacaktır? Tartışılması gereken asıl konu başlıkları bunlardır” dedi.

Bahçeli şöyle devam etti:

Türkiye’nin istikbalinin Cumhur İttifakı’yla taçlanacağını iddia eden MHP lideri, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi istiklalimizin, güvenliğimizin, milli birlik ve dayanışma kararlılığımızın hem güvencesi hem de güç kaynağıdır. Türk milletinin karşısında kördüğüm haline gelen CHP, HDP, İP ve diğer marjinal oluşumların tutunacak ne bir dalları ne de kaçacak bir yerleri olacaktır” görüşünü paylaştı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap