Bahçeli: Gara’yla ilgili bir sorumlu aranıyorsa biz de varız

by Haber Fora

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Gara’da 13 vatandaşın şehit olmasının ardından muhalefetin yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Sosyal medya heabından bir dizi paylaşımda bulunan Bahçeli “Zillet ittifakı PKK’yla simbiyoz ilişki kurmuştur. HDP; CHP ile İP’i kolonileştirmiş, hatta kolon atmıştır. Karşımızdaki tablo milli güvenliğimiz için vahim bir tehlikedir. Gara’da devleti karalamak terör örgütü PKK’yı aklamak demektir. Bu dil terörist Karayılan’ın dilidir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli paylaşımlarında terörün insanlık suçu olduğunu belirterek “Terörizmin kanlı eylemleri her insan, her toplum, her ülke için en şedit hıyanet, en şeni cinayettir. Bu yüksek tehditle dişe diş mücadele insan onurunun muhafazası için milli ve tarihi bir sorumluluktur. Mesele ağırdır, çözümü şarttır” ifadesini kullandı.

Bahçeli şöyle devam etti:

Muhalefet için “marjinal partiler” vurgusu

Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e tepki götererek “CHP Genel Başkanı’nın, Sayın Cumhurbaşkanımızı sorumlu gösterme çabası, İP Başkanı’nın Gara faciasında siyaset parmağı araması, üstelik her iki partinin HDP’ye en küçük eleştiri dahi yapamaması utanç verici bir çirkinlik, PKK’nın yedek kulübesi olduklarının delilidir” dedi.

CHP, HDP VE İYİ Parti için “marjinal” ifadesini kullanan Bahçeli şunları kaydetti:

“Sorumluluğun altına seve seve girmeye hazırız”

Bahçeli, “Bilinmesini özellikle ve önemle isterim ki” ifadesiye başladığı paylaşımına ise “Cumhur İttifakı’nın ortağı olarak şayet Gara’yla ilgili bir sorumlu aranıyorsa biz de varız, bu sorumluluğun altına seve seve girmeye hazırız. Türk devleti Gara’da hata yapmamış,hıyanete bedel ödettirmiştir. Zilletin karın ağrısı budur” sözleriyle devam etti.

“Zillet siyaset kalabalığı kızağa çekilmek için beklemeye alınmıştır”

Bahçeli’nin açıklamasının devamı şöyle:

 

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap