Bahçeli: MHP’yi saldırılarla ilişkilendirmeye cüret etmek terörizmin lügatinden beslenenlerin harcıdır

by Haber Fora

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yönelik saldırının ardından sessizliğini bozdu.

Yazılı bir açıklama yapan Bahçeli “MHP; sokağı bilir, hasmı bilir, haini bilir, tuzak ve tertipleri bilir ve tanır. Ancak Milliyetçi-Ülkücü Hareket’i tarafı olmadığı saldırılarla ilişkilendirmeye ve yargılamaya cüret etmek terörizmin lügatinden beslenenlerin harcıdır. Aynı zamanda bühtandır, komplodur” ded.

Bahçeli açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Açıklamasında Biden’ın ABD Başkanı seçilmesinden bazı gazeteci ve siyasetçilerin saldırıya uğramasını kuşkulu gündem konuları olarak birbiriyle bağdaştıran Bahçeli, “Bir yanda 20 Ocak 2021’de ABD Başkan değişimi, diğer yanda Serok Ahmet’i sivriltme çabaları, Karar Gazetesi’nde köşe tutmuş sahte gazetecilerin kışkırtmaları, bunlara ek olarak malum siyasetçi ve gazetecilere saldırılar birbirine eklemlenmiş kuşkulu gündem konularıdır. Nerede gazeteci kılıklı bir marjinal örgüt sevdalısı varsa, nerede terör ve bölücü meraklısı bir soytarı görülüyorsa hepsi bir olmuş, bir araya gelmiş MHP’ye çamur atıyor. Ne gam ne tasa, biz bunların alayına yeteriz, topunun tezgahını inançla bozarız” ifadelerini kullandı.

MHP’yi söz konusu saldırılarla ilişkilendirmeninin komplo olduğunu kaydeden Bahçeli şu ifadelerle devam etti:

Gazetecilere sert sözler

Açıklamasında gazeteciler için de sert ifadeler kullanan Bahçeli şunları kaydetti:

“MHP’nin sokakta işi yoktur”

MHP’nin sokakta işi olmadığını belirten Bahçeli partisinin insan onuruna ve demokratik adaba uygun olarak yapılan makul eleştirilere tahammülsüzlüğünün olamayacağını kaydetti. Bahçeli şöyle devam etti:

Bahçeli açıklamasının son cümlesinde ise eleştirilere saygı duymaları için ahlaki, meşru ve hukuki olmasının altını özellikle çizdiğini belirtti.

Davutoğlu ne demişti?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu dün Karar TV’de yaptığı konuşmada “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türkiye’ye çok tehlikeli mesajlar verdiğini ileri sürerek, “Bahçeli eğer milletin birliğine sahip çıkacaksa kutuplaştırıcı dilden kendisinin sakınması lazım. Bahçeli bugün kutuplaştırıcı ve dilin ve eylemin tarafında” diye konuşmuştu.

Davutoğlu açıklamasının devamında şunları kaydetmişti:

 

Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap