Bahçeli: Mora ayaklanmasının rövanş sayfası henüz görülmemiş, bu hesap henüz kapanmamıştır

by Haber Fora

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Berat Kandili dolayısıyla sosyal medya hesabından mesaj paylaştı.

Bahçeli, Berat Kandili’nin insanlığın etrafını kuşatan kirlilikten, tesiri altına girilen karanlık türbülanstan çıkış için bir milat olmasını temenni ederken, Limasol’da bir camiye yönelik düzenlenen saldırıya da tepki gösterdi.

Bahçeli, “Ramazan ayının müjdecisi, manevi kurtuluşun gecesi, günahlardan arınmanın müstesna bir vetiresi olan mübarek Berat Kandili’ni idrak ediyoruz. İhsanın bol, ilahi mükafatın çok olduğu Berat Kandili’nin ahlaki, İslami ve insani sorumlulukları perçinlemesini bilhassa diliyorum” dedi.

“Manevi kurtuluşun beratına milletçe nail olabilmeyi ümit ediyorum”

“Berat Kandili’nin kalbimizi nurlandırmasını, insanlığın etrafını kuşatan kirlilikten, tesiri altına girilen karanlık türbülanstan çıkış için bir milat olmasını temenni ediyorum. Fitnenin yerine fazileti geçirmek, gıybetin yerine muhabbeti yerleştirmek temel görev olmalıdır” diyen Bahçeli, mesajını şöyle sürdürdü:

“Cami duvarlarına mavi boyayla haç resmi çizenler alçaktır, korkaktır, günahkârdır”

Kıbrıs Rum Kesimi’nin Limasol kentindeki bir camiye yönelik nefret dolu saldırıları lanetlediğini belirten Devlet Bahçeli, “1821 Mora ayaklanmasının 200.yıldönümü münasebetiyle Türklere ölüm sloganları atanlar, cami duvarlarına mavi boyayla haç resmi çizenler alçaktır, korkaktır, günahkârdır” dedi.

“Bu hesap henüz kapanmamıştır”

Mora ayaklanmasının, Türk milletinin geçmişine damga vuran kanlı ve kahredici facialardan birisi olduğunu, bu ayaklanmada gerçek manada bir soykırım yaşandığını ve 40 bine yakın Müslüman Türk’ün katledildiği bu toplu katliama karşı insanlığın hala suskun olduğunu belirten Bahçeli, mesajını şöyle tamamladı:

Güney Kıbrıs Rum Yönetiminin (GKRY) Limasol kentine bağlı “Episkopi” (Piskobu-Yalova) köyünde bulunan caminin duvar ve kapılarına kimliği belirsiz kişilerce, 25 Mart 1821’in yıl dönümünde, Yunan ayaklanması öven sloganlar yazıldı, camiye Yunan bayrağı ve haç çizilmişti.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap