Bahçeli’den Akşener’e yanıt: Bir kadının bu denli ayıplı bir dil kullanması esasen rezilliktir

by Haber Fora

İYİ Parti Genel Başkaı Akşener bugün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başta olmak üzere MHP’li yöneticilerin kendisi için kulanığı ifadelere tepki gösterdi. Akşener, MHP’nin sosyal medyada “Fosforlu Meral” etiketiyle yaptığı tag çalışmasına tepki göstererek bunun “fahişe” anlamına geldiğini söyledi. Akşener ayrıca Bahçeli’nin torunu için de “nesebi gayri sahih” dediğini belirterek tepki gösterdi.

MHP lideri Bahçeli de Akşener’in bu açıklamalarına yanıt verdi.

Bahçeli İP’in Başkanı” ifadesiyle Akşener’in “talimatlı ve tembihli bir konuşma” yaptığını öne sürerek şunları kaydetti:

“Esir olduğumuzu iddia etmek şerefsiz bir bühtandır”

Akşener için “Projedir, figürandır, kripto damarın ta kendisidir” ifadelerini kullanan Bahçeli, “MHP’nin içindeyken gizli amaçlarını özenle saklayarak uygun zaman ve zemin kollamış, bu esnada da şahsıma ve dava arkadaşlarıma abartılı da olsa nice övgüler yağdırmıştır. Bugün ise terbiyesizce sövmektedir. Türklük davamızdan caydığımızı söylemek, partimizi İmralı canisiyle ilişkilendirmek, esir olduğumuzu iddia etmek şerefsiz bir bühtandır. Bu bühtan İP’in fikirsiz ve şahsiyetsiz başına yapışıp kalmıştır. Koltuk için Pensilvanya’ya köle olanların bize çamur atması beyhudedir” diye konuştu.

“FETÖ’cüler kime destek vermiştir?”

Bahçeli, “PKK’nın siyasetteki kanser hücresi” olarak nitelediği HDP’nin 24 Haziran 2018 seçimlerinde 5 milyon 800 bin civarında oy aldığını kaydederek şunları söyledi:

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap