Bahçeli’den “Boğaziçi” açıklaması: Konu kapanmıştır

by Haber Fora

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne atanmasının ardından başlayan öğrenci eylemlerini “terör yöntemi” olarak niteledi. MHP lideri Boğaziçi Üniversitesi’ne yasal yollardan rektör atadığını, konunun da kapandığını söylerken “Buna tahammül edemeyenlerin şanslarını fazla zorlamamaları, anarjist projelere kapılmamaları hassaten tavsiyemdir” dedi.

Bahçeli, gündeme ilişkin yazılı açıklama yaptı. Boğaziçi Üniversitesi’ndeki tartışmalara değinen Bahçeli, özetle şunları kaydetti:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Boğaziçili öğrencilere desteğine tepki gösteren MHP lideri, şu ifadeleri kullandı:

Bahçeli, “Boğaziçi Üniversitesi’ne yasal yollardan Rektör atanmış ve konu kapanmıştır. Buna tahammül edemeyenlerin şanslarını fazla zorlamamaları, anarjist projelere kapılmamaları hassaten tavsiyemdir” dedi.

MHP lideri açıklamasında ayrıca CHP’li Fikri Sağlar’a “Başörtüsü üzerinden kutuplaşma dinamiklerini harekete geçirmeyi planlayan faşist ve faziletsiz simalara müsaade edilmeyecektir” ifadesiyle, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’a da  “Darbeler arasında mukayese yapmak ya bilgisizliğin ya da bilip de asıl hedefi perdeleyen mahzurlu bir mizacın eseridir” tepki gösterdi.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap