Bakan Selçuk yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı: Köy okulları 15 Şubat’ta diğer okullar mart ayında açılacak

by Haber Fora

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitimin yeniden başlamasına dair ayrıntıları açıkladı.

Daha önce de eğitim öğretim takviminde belirtildiği gibi 15 Şubat Pazartesi günü ikinci yarı yıla başlanılacağını anımsatan Selçuk, “Köylerimizde salgının hiç olmadığı ya da düşük seyrettiği görüldüğünden çocuklarımızın eğitiminin salgına bağlı olarak daha fazla aksamaması için köy okullarımızı tüm kademelerde yüz yüze ve tam zamanlı olarak açıyoruz. Elbette salgının seyrine bağlı olarak il hıfzıssıhha kurulları bazı köylerimizde uzaktan eğitimi önerebilecektir” diye konuştu.

Anaokulları 15 Şubat’ta ilkokullar 1 Mart’ta açılacak

Selçuk, açıklamalarına şöyle devam etti:

Liselilerin kalan sınavları martta yapılacak

Lise öğrencilerinin birinci dönemden kalan sınavlarının mart içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirileceğini ve bu sınavların kapsamının 1 Kasım 2020’ye kadar geldikleri ders konularını içerdiğini bildiren Selçuk, “Öğrencilerimizin okullarımızda yüz yüze eğitime katılımları elbette geçen dönemde olduğu gibi yine velilerimizin kararına bağlı olacaktır.  Çocuklarını yüz yüze eğitime göndermek istemeyen velilerimizin, durumlarını yazılı olarak bulundukları okullara beyan etmelerini rica ediyoruz. Bu durumda çocuklarımız devamsız sayılmayacak, uzaktan eğitime devam edecek ve müfredattan da sorumlu olacaklar” diye konuştu.

AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap