Bakan Soylu’ya Twitter’da hakaret eden şüpheli için hapis istemi

by Haber Fora

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında sosyal medya üzerinden hakaret içeren ifadeleri nedeniyle gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan şüpheli E.E. hakkında “kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret” suçundan 1 yıl 2 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında Twitter’da hakaret içerikli yorum yazdığı gerekçesiyle şüpheli E.E. hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı.

Soruşturma kapsamında şüpheli E.E. hakkında “kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret” suçundan 1 yıl 2 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyle iddianame hazırlandı.

İddianame, Bakırköy 36. Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Şüpheli E. E. Twitter’daki paylaşımlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da hakaret ettiği gerekçesiyle  “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan tutuklanmıştı.

Ne olmuştu?

Bakan Soylu’nun annesinin koronavirüs nedeniyle hastanede yattığını duyuran bir paylaşımın altına şüpheli E.E. tarafından küfür yazıldığı iddia edilmişti. Bakan Soylu da söz konusu paylaşımın fotoğrafını paylaşarak şunları yazmıştı:

Bakan Gül’den açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise Hakimevi’nde düzenlenen “5. Yılında İstinaf Mahkemeleri Değerlendirme Toplantısı”nda yaptığı açıklamada “Klavye başına geçip her gün sosyal medyada bana tutuklama, tahliye siparişi verenlere sesleniyorum, Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir, burada kanunlar, kurallar, usuller işler, işlemeye de devam eder” ifadelerini kullanmıştı.

Haber Fora, AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap