Bakanlık video paylaştı, Soylu açıklama yaptı: Ne yapılsaydı yani?

by Haber Fora

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu’ya karşı protestoları devam ederken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kapıya takılan kelepçe hakkında açıklama yaptı.

Soylu, kapının kırıldığını ifade ederek, “Ne yapılsaydı yani!? ‘Durun lütfen! Kapı tamircisi veya çilingir çağıralım’ mı denseydi?” ifadelerini kullandı.

Bakanlık ise “kapının ilk kırılma anından sonra plastik malzeme ile alınan önlemin videosu” şeklinde bir video paylaştı.

Twitter adresinden bir açıklama yapan Soylu, “Üniversiteye girmeye çalışan, Boğaziçili olmayan, terörle iltisaklı illegal gruplara, izin vermeyen Türk Polisi, doğru yapmıştıt” dedi.

Üniversite kapısına takılan kelepçe dair, “Şiddetle, Boğaziçi Üniversitesi’nin kapısını kırdılar. Polisimiz, kırılan kapıyı güvenlik için plastik malzemeler ile tutturdu. İkinci kez yine vandallıkla kapıları kırdılar… Özel güvenlikçilerin kelepçesi ile Polisimiz, yine kapıları birbirine tutturdu” diyen Soylu şöyle devam etti:

Türk polisinin kanunun gereğini yerine getirdiğini savunan Soylu,12 Eylül dönemine atıf yapanlara da şunları söyledi:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap