Başkanın 5 milyar lira borçla teslim aldıklarını söylediği AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi’den temsil ve ağırlama törenlerine 4.5 milyon lira

by Haber Fora

Koronavirüs salgını dolayısıyla Belediye Meclisi’nden 150 milyon liralık borçlanma yetkisi alan AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi, temsil-ağırlama-tören hizmetleri için 4.5 milyon lira harcadı.

Sözcü’den Deniz Ayhan imzalı e göre, ocak ayında ‘proje, yatırım ve hizmetlerin kamuoyuna duyurulması’ hizmeti için 30 milyon 392 bin TL’lik ihaleyi imzalayan belediye, 2 Haziran’da çıktığı ihale ile 4 milyon 543 bin TL’ye temsil, ağırlama ve tören organizasyonu hizmeti satın aldı.

Belediyenin aldığı hizmetler arasında ikram, yemek, alkolsüz içecek, kestane şekeri, konaklama; hediyelik olarak Bursa el havlusu, Bursa dolama şal, kravat, tükenmez kalem, anahtarlık, yeşil türbe minyatürü, USB flaş bellek, belediye logolu çantada kupa bardak, şapka, yap-boz oyunu, Bursa bıçağı ve çiçek yer alıyor. Şehre yapılacak ziyaretlerde yerli ve yabancı devlet erkanı için otomobil ve minibüs kiralama hizmeti de ihale şartnamesinde yer alıyor.

2 yılda 80.9 milyon lira

Bursa Büyükşehir Belediyesi 2018-2020 arasında da ‘İkram-reklam-ağırlama’ giderlerine 80.9 milyon lira harcamıştı. Başkan Alinur Aktaş, göreve geldiğinde 5 milyar lira borç devraldıklarını, tasarrufa önem vereceklerini açıklamıştı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap