“Be Fair” gerginliği sürüyor… Fenerbahçe “adil ve tarafsız yayıncılık” vurgusu yaptı, beIN Sports, “Komplo teorileriyle meşgul olmayacağız” dedi

by Haber Fora

Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe ile organizasyonun maçlarını yayınlayan beIN Sports arasındaki gerginlik, artarak devam ediyor.

Fenerbahçe Kulübü, dün yaptığı açıklamada beIN Sporst’un “Be Fair” sloganının kullanılmasının durdurulmasına ilişkin verilen tedbir kararının mahkemece kaldırıldığını açıklamasıyla tarafların bu kez daha karşı karşıya geldi.

Kulübün açıklamasında Süper Lig’in 18. haftasında oynanan Fatih Karagümrük-Konyaspor maçında Fenerbahçe’ye edilen küfürlü tezahüratın canlı yayında ekrana getirildiği hatırlatılarak, şöyle denildi:

 

Bu tedbir kararına karşı İstanbul ekibinin mahkemeye itiraz ettiği ve bunun üzerine “Be Fair” sloganının kullanılmasının durdurulmasına ilişkin verilen tedbir kararının mahkemece kaldırıldığı belirtilen bildiride, şu ifadelere yer verildi:

beIN Sports: Komplo teorileriyle meşgul olmadan…

Fenerbahçe’nin “Adil ve tarafsız yayıncılık” vurgusu yaptığı açıklamaya cevap veren yayıncı kuruluş, şunları kaydetti:

 

Ne olmuştu?

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in yardımcılığını yapan Hande Sümertaş, sarı-kırmızılı kulüpten istifa etmesinin ardından beIN Sports’ta göreve başladı.

İki kurum arasındaki gerginlik, VAR görüntülerinin Hande Sümertaş’ın talepleri doğrultusunda manüpile edildiği iddialarıyla başladı.

Fenerbahçe Kulübü, Hande Sümertaş’ın istifasını isterken Fatih Karagümrük ile Konyaspor maçı esnasında yayıncı kuruluşun taraftar tezahüratı yayın seçeneğinde Fenerbahçe’ye küfür edilen bir tezahüratı kullanması gerilimi daha da artırdı.

Yaşananlar üzerine BeIN Sports, bir özür açıklaması yayınlarken, paylaşımın saat 19:05’e denk gelmesi tansiyonu daha da yükseltti.

 

Tüm bu gelişmeler sonrası Fenerbahçe cephesi tepkisini saha içine taşımaya karar verdi.

Sarı-lacivertliler, bir süre maç önü ve maç sonu röportajlarına katılmayarak yayıncı kuruluşu protesto etti.

Fenerbahçeli futbolcular ısınmaya “beFAIR” yazılı tişörtlerle çıktı. 

Ara transfer döneminde Fenerbahçe’nin kadrosuna katılan Mesut Özil’in imza törenine de yayıncı kuruluş alınmadı.

“Kimse şirketimizden birinin kovulmasını isteyemez”

Digiturk Spordan Sorumlu Grup Başkanlığı görevine getirilen Rashed Al-Marri, konuk olduğu bir gazeteye yaptığı açıklamalarla gerilimi daha da tırmandırdı.

Kimse şirketimizden birinin kovulmasını isteyemez” diyen Al-Marri, şu ifadeleri kullanmıştı:

Al-Marri’nin açıklamalarının ardından Göztepe maçı öncesi açıklama yapan Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, sarı-lacivertli kulübün en ağır yanıtı vereceğini kaydetmişti:

beIN Sports, Fenerbahçe’nin logoyu bu şekilde değiştirmesini “fikri mülkiyet hakkının ihlali” olarak değerlendirerek konuyu mahkemeye taşıma kararı almıştı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap