Beklenmedik ziyaretçi, Kanada’da metronun kapanmasına neden oldu

by Haber Fora

Kanada’nın Ontario eyaletine bağlı Toronto şehrindeki bir metro istasyonu, ilginç bir sebep yüzünden kapatıldı.

25 Mart’ta sabah saatlerinde ülkenin en büyük şehrindeki Royal York Metro İstasyonu’na giren kunduz, Grenview girişindeki faaliyetlerin geçici olarak durdurulmasına yol açtı.

İşe gitmek için koşuşturan kişilerin bu çabasını engelleyen kemirgenin, istasyondaki merdivenin başında beklerken çekilen görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı.

 

Global News’a konuşan Will Abbott adlı görgü tanığı, Kanada’da 5 sentlik madeni paranın arka yüzünde bir kunduz olduğunu hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

Toronto Toplu Taşıma Komisyonu’nun sözcüsü Stuart Green ise bir çalışanın, yardım gelene kadar “hayvanın rahatsız edilmemesini sağlamak ve aşağı inmesini önlemek için” kunduzun yanında kaldığını açıkladı.

Green, Toronto Hayvan Hizmetleri’nden görevlilerin sabah 08.00 sularında geldiğini ve hayvanı kurtardığını kaydetti.  Kunduz daha sonra yakınlardaki bir sazlığa bırakıldı.

 

Green, metroya daha önce rakun, geyik, güvercin, keseli sıçan ve hatta yengeç bile girdiğini ancak ilk kez bir kunduzun böyle bir olaya karıştığını söyledi.

Haber Fora, The Guardian, Global News

Derleyen: Uğurcan Yıldız

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap