Benedict Cumberbatch, Sherlock’un yeni sezonuna dair konuştu

by Haber Fora

BBC One’da yayımlanan Sherlock dizisindeki performansıyla büyük bir yankı uyandıran Benedict Cumberbatch, 5. sezonun bir gün mümkün olabileceğini ancak yakın zamanda gerçekleşebileceğinden şüphe duyduğunu söyledi. 

Son filmi Kurye’nin (The Courier) tanıtımı için verdiği röportajda Cumberbatch, Sherlock dizisinin yeni bir sezonla dönme ihtimaline dair de konuştu. 

Son bölümü 2017’de yayımlanan dizinin hayranları yıllardır yeni bir Sherlock bölümü bekliyor ancak dizi ekibinde yer alan isimlerin, özellikle de Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman’ın farklı projelerde yer alması bunu hayli zorlaştırmıştı. 

Söz konusu röportajda Cumberbatch yeni Sherlock bölümlerinin gelmesi ihtimaline dair soruya “hayır” demek istemese de bunun kısa vadede gerçekleşmeyeceğini belirtti. 

Screen Rant’in haberine göre Cumberbatch şu ifadeleri kullandı:

Sherlock dizisinin çekirdek ekibindeki isimler halihazırda epey yoğun. Senaristlerden biri olan Steven Moffat, Amazon’un yeni dizisi The Devil’s Hour’a yeşil ışık yaktı. Bununla birlikte Sherlock’un abisi Mycroft Holmes’ü canlandıran Mark Gatiss’in de Görevimiz Tehlike 7 ve 8’in (Mission: Impossible 7, 8) kadrosunda yer alacağı duyurulmuştu. 

Öte yandan hem Freeman hem Cumberbatch Marvel Sinematik Evreni’ne bağlılıklarını sürdürüyor. Freeman’ın Black Panther 2’yle dönmesi beklenirken Cumberbatch’in Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın çekimlerine devam ettiği biliniyor. 

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda Sherlock’un 5. sezonla kısa sürede dönme ihtimali hayli düşük. Cumberbatch’in film önerisiyse ekibi yeni bir sezon için bir araya getirmekten  daha kolay bir yol olabilir. 

Ancak tüm bunların ötesinde daha fazla Sherlock bölümünün gerekli olup olmadığını da düşünmek gerekir. Karakterlerin hikayesi son bölümde tatmin edici biçimde sonlandırılmış görünüyordu. 

Haber Fora, Screen Rant

Derleyen: Esra Güngör

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap