Bernie Sanders: Twitter’ın Trump yasağı beni rahatsız ediyor

by Haber Fora

ABD’li senatör Bernie Sanders, ABD eski başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabının kapatılmasının “kendisini rahatsız ettiğini” söyledi.

Twitter, ABD Kongre baskını sırasındaki paylaşımlarıyla “şiddeti körüklediği” gerekçesiyle Trump’ın hesabını 8 Ocak’ta kalıcı olarak kapatmıştı.

Trump’ın danışmanı Jason Miller’sa 21 Mart’taki açıklamasında eski başkanın iki ila üç ay içinde “kendi sosyal medya platformuyla” geri dönerek “oyunun kurallarının tamamıyla değiştireceğini” söylemişti.

New York Times’a verdiği bir röportajda açıklamaları değerlendiren Sanders, Trump’ın Twitter hesabının kapatılmasıyla ilgili görüşlerini de dile getirdi.

Sanders, röportajda şu ifadeleri kullandı:

Sanders, “internetin otoriter amaçlarla kullanılmasını” doğru bulmadığını belirterek “ileri teknoloji alanında çalışan birkaç kişinin eline bu kadar fazla güç verilmesini” tasvip etmediğini ekledi.

Senatör ayrıca sosyal medya, ifade özgürlüğü ve güç arasındaki ilişkilerin dengesini kurabilmek için “ciddi şekilde düşünülmesi gerektiğini” vurguladı.

Sanders, “Dün Donald Trump’ın hesabı kapatıldı yarın da çok farklı görüşteki bir başkasının hesabı kapatılabilir”  dedi.

Haber Fora, New York Times, New York Post

Derleyen: Yasin Sofuoğlu

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap