Beşiktaş Başkanı Çebi: Yayıncı kuruluşla uyumlu olmayı istiyoruz ama maalesef anlayışlı olmadıklarını görüyoruz

by Haber Fora

Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle çevrim içi yapılan “2020 Yılı 3. Olağan Divan Kurulu Toplantısı”nda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) pandemi sürecinde kulüplere sağladığı bir şey olmadığını belirten Çebi, ihtiyacımız olduğu bu dönemde TFF’nin yanlarında olmadığı söyledi.

Çebi, “UEFA, FIFA nezdinde yaptığımız girişimler, oradan haksız fesihle giden futbolcularımızın yarattığı duruma UEFA ve FIFA’nın kayıtsız kalması, hatta futbolcudan yana tavır alması karşısında TFF’nin girişimleri olmalıydı, maalesef bu girişimler olmamıştır, olmuşsa sönük kalmıştır. Türk futbolu için bir zayiat söz konusudur” diye konuştu. 

TFF’nin UEFA ile olan ilişkilerde haklarını yeteri kadar koruyamadığını dile getiren Çebi, UEFA ve FIFA’nın da futbolcu sendikası gibi davrandığını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

Kulüpler Birliği Vakfı üyelerinin de ilginç şekilde birbirleriyle mücadele halinde olduğunu belirten Çebi, “Kulüpler Birliği sanki kulüplerin sahada değil de birbirleriyle mücadele ettiği yer haline gelmiş. Umarım bu da kısa sürede değişir. Sanıyorum oradaki hava, içinde bulunduğumuz zor durumdaki yılgınlığın yorgunluğun nedenidir. Birliği ve beraberliğin oluştuğu, haklarımızı ve hukuklarımızı beraberce koruduğumuz yapıyla orada yürümeyi inşallah Allah nasip eder” şeklinde görüş belirtti.

“Yayıncı kuruluşla uyumlu olmayı istiyoruz ama maalesef onlar anlayışlı olmadığını görüyoruz”

Yayıncı kuruluşla ödemeler konusunda yaşananlara değinen Çebi, şu ifadeleri kullandı:

“Yürürlükte olan kredi sözleşmesinin Beşiktaş’a nefes aldırmayacağını ifade ettim”

Bankalar Birliği ile yeniden yapılandırma konusunda varılan anlaşmaya değinen Çebi, şunları söyledi:

“Trabzonspor’da hocalık yaparken Beşiktaş’tan maaş almayı onun takdirine bırakacağız”

Futbol takımının eski teknik direktörü Abdullah Avcı ile 12 milyon liralık ve 3 yıllık olmak üzere toplam 36 milyon liralık sözleşme imzalandığına dikkati çeken Çebi, şu görüşleri paylaştı:

“Maçı doğru yöneten hakeme hatalı kararlar verdiren VAR’a ‘Hayır’ diyoruz”

Başkan Çebi, Video Yardımcı Hakem (VAR) sisteminin faydalı olduğunu ama maçları yöneten hakemleri hataya sürüklediğini söyledi.

Kendisinin VAR sistemini ve genç hakemleri desteklediğini kaydeden Çebi, “VAR faydalı. Doğru kullanmak arzusuyla yapıyorsanız Türk futboluna adalet getireceğinden, az hata getireceğinden şüphem yok. Hakemlerimizin hata yapmadığı yerde VAR’ın çağırıp ona hata yaptırdığı yerde soru işaretiyle kafamız meşgul. TFF’den ve Merkez Hakem Kurulundan ricam VAR’a yakışır, ihtiyaç nedenlerine uygun yönetilmesini sağlamalarıdır. VAR işe yarasın diye oraya konuldu. Maçı doğru yöneten hakeme hatalı kararlar verdiren VAR’a ‘hayır’ diyoruz” ifadelerini kullandı.

“Alanlar ve verenler kavgası başlamıştır”

Kendi yönetiminde eskiden de görev almış isimlerin olduğunu hatırlatan siyah-beyazlı kulübün başkanı, şunları kaydetti:

“Eski başkanlar, yöneticiler başkalarının yerine aidat yatırmayı bıraksın”

Zamanın birlik ve beraberlik zamanı olduğunu anlatan Çebi, “Art niyetleri bir kenara bırakalım. Seçim zamanı yapanla yapmayanı ayırt edecek genel kurul üyelerimizin olduğunu biliyoruz. Bindirilmiş kıtalarla işimiz yok. Bindirilmiş kıtaların bu işe yetmeyeceğini değerli genel kurul üyeleri zaten gösterdi” şeklinde konuştu.

Toplu aidat yatırılmasına da değinen Çebi, şu yorumu yaptı:

Pandeminin kendilerine çok sıkıntı yaşattığını kaydeden Çebi, şunları söyledi:

“Kimse Beşiktaş hocasına ‘x’ diye hitap edemez”

Futbol takımı teknik direktörü Sergen Yalçın’a yayıncı kuruluşta “x” diye hitap edilmesine tepki gösteren Çebi, şu eleştiriyi yaptı:

Haber Fora, AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap