Beşiktaş’tan beIN Sports’a video tepkisi: Özür beklentimize karşılık vermedi

by Haber Fora

Beşiktaş, beINSPORTS’un başvurusu sonucunda Twitter’dan kaldırılan bir videoları ile ilgili açıklama yaptı.

Süper Lig’in 19. haftasında Galatasaray’ı 2-0 mağlup ettikleri maçın ardından resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılan ve yüzbinlerce kullanıcı tarafından beğenilen ve yoğun etkileşim alan video, Süper Lig’in yayıncı kuruluşu beINSPORTS’un telif başvurusu nedeniyle Twitter tarafından erişime kapatıldı.

Beşiktaş kaldırılan video ile ilgili resmi internet sitesinden yaptığı yazılı açıklamada, “Yayın hakları sözleşmesine uygun ve kulüplere tanınan sürelere bağlı kalınarak hazırlanmış, yayınlanmadan önce yayıncı kuruluşun ilgili birimi tarafından onayı alınmış video paylaşımımız için beINSPORTS yetkilileri ile yaptığımız görüşmede tarafımıza verilen cevap, paylaşımın ‘Sehven’ yapılan başvuru sonucu Twitter tarafından yayından kaldırıldığı olmuştur” ifadelerine yer verdi.

“Sehven de olsa camiamıza yapılan yanlış nedeniyle mecraları aracılığıyla özür dilemesini beklediğimiz yayıncı kuruluş, bu beklentimize karşılık vermediği için tarafımızca işbu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur” denilen Beşiktaş açıklaması şöyle devam etti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap