Biden: Mayıs sonuna kadar her Amerikalıya yetecek kadar aşımız olacak

by Haber Fora

ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında, ülkedeki Kovid-19 salgınının gidişatı ve aşı çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Donald Trump yönetiminin salgını hafife aldığını vurgulayan Biden, “Kovid-19 konusunda bize miras kalan dağınıklığı toparlama yolunda ilerleme kaydediyoruz” dedi.

Biden, dünyanın en büyük ilaç üretim şirketlerinden Merck & Co’nun, Johnson & Johnson’ın hafta sonu onay alan Kovid-19 aşısını üreteceğini kaydetti. 

Daha önce yaptığı açıklamada temmuz sonuna kadar tüm Amerikalılara yetecek kadar aşıları olacağını açıkladıklarını anımsatan Biden, “Şimdi üretim konusunda attığımız adımlar sonucunda mayıs sonuna kadar elimizde her Amerikalıya yetecek kadar aşımız olacak” diye konuştu. 

Biden, okulların bir an önce açılması için ellerinden geleni yapacaklarının altını çizerek, eğitimci ve okul çalışanlarının da bu ay sonuna kadar aşılanması gerektiğini söyledi.

Hala herkesin maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat etmesi gerektiğinin altını çizen Biden, “Tünelin sonunda ışık var ama her şey bitmiş değil. Şimdi gardımızı düşürmenin zamanı değil” ifadesini kullandı.

Haber Fora, AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap