Biden’dan Trump yönetimine suçlama: Bana ve ekibime engel oluyorlar

by Haber Fora

ABD’nin yeni başkanı seçilen Joe Biden, Trump yönetimini, kendisine ve ekibine geçiş sürecinde zorluk çıkarmakla suçladı.

Delaware’de açıklama yapan Biden, özellikle Savunma Bakanlığının siyasi liderliğin geçiş sürecini engellediğini söyledi. 

Geçiş sürecinde Trump yönetiminin kendisine ve ekibine engel olduğunu belirten Biden, “ABD’nin güvenliği için kritik öneme sahip birçok kurum büyük zarar gördü, içleri oyuldu” dedi.

Biden, Trump yönetiminden önemli güvenlik alanlarında ihtiyaç duydukları bilgileri alamadıklarını öne sürerek, bu tür gecikmelerin ABD’nin düşmanların güvenlik zafiyetinden yararlanmasına neden olabileceğini kaydetti.

Savunma Bakan Vekil Miller’den açıklama

ABD Savunma Bakan Vekili Christopher Miller, Biden’ın söz konusu açıklamalarına cevap verdi.

Bakanlığın şu ana kadar Biden ekibinden 400 yetkili ile 164 mülakat gerçekleştirdiğini ve bunlarla 5 bin sayfa civarında belge paylaştığını hatırlatan Miller, şu ifadeleri kullandı: 

Miller, Biden ekibi ile 28 ve 31 Aralık’ta ikisi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla, biri de siber güvenlikle ilgili olmak üzere üç toplantı planladıklarını belirterek, “Üst düzey yetkililer ve kariyer yetkilileri ile ocak ayının başlarından itibaren mülakat ayarlamaya devam edeceğiz” dedi. 

Haber Fora,AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap