Biden’ın destek paketi Temsilciler Meclisi’nden geçti

by Haber Fora
Biden'ın destek paketi Temsilciler Meclisi'nden geçti

ABD Başkanı Joe Biden’ın teşvik paketi ilk virajı aldı.

Başkan Biden’ın 1,9 trilyon dolarlık destek paketi ABD’de Temsilciler Meclisi’nden geçti. Paket bundan sonra Senato’nun onayına sunulacak.

Söz konusu pakette bireylere 1.400 dolarlık destek yer alıyordu.

Paket, Temsilciler Meclisi’nden 212’ye karşı 219 oyla geçti. Temsilciler Meclisi’ndeki tüm cumhuriyetçiler paketin karşısında oy kullanırken, Demokratlar da iki fire verdi.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Kovid-19 salgınının olumsuz etkilerine yönelik büyük bir ekonomik destek paketinin geçirilmesinin önemli olduğunu belirtmişti.

Ekonominin tam bir toparlanma sürecine girmesine yardımcı olmak için “büyük” bir destek paketi gerektiğini yineleyen Yellen, “Salgının neden olduğu acıyı giderecek büyük bir pakete sahip olmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz.” diye konuşmuştu

Biden yönetiminin 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketinin Cumhuriyetçilerin desteğine ihtiyaç olmadan Senato’dan geçirilebilmesinin önünü açan bütçe düzenlemesinin geçtiğini anımsatan Yellen, “Gelecek birkaç hafta içinde bu paketin yasalaşmasında ilerleme görmeyi umuyoruz.” ifadelerini kullanmıştı

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap