Binası yakılan satanistlerden tehdit: “Şimdi kıyamet kopacak!”

by Haber Fora

Zaman zaman kilise yakma haberleriyle gündeme gelen satanistler, bu sefer mağdur taraf oldu. New York’un Poughkeepsie bölgesinde “Cadılar Bayramı Evi” olarak bilinen tarihi ev yandı. 

Olay sırasında içerde olan iki kişi, yangından zarar görmeden binadan kaçmayı başardı. 

Perşembe günü 05.00’te kaydedilen güvenlik kamerası görüntüleri, bir kişinin yanında getirdiği benzini dökerek binayı ateşe verdiğini ortaya koydu.

Yerel gazete The Poughkeepsie Journal, satanistlerin çok sinirlendiğini aktardı. Isis Vermouth adını kullanan bir kişi, şu ifadeleri kullandı:

Şeytan Kilisesi’nin başrahibi Peter H. Gilmore, çok zarar gören binanın eski haline getirilmesinin çok zor gözüktüğünü belirtti. Geçen sene yaşamını yitiren ev sahibi Joe Mendillo’ya atıfla şu ifadeleri kullandı:

Black metal ve kilise yakma

1990’lı yıllarda Norveç’te gelişen black metal müziğinin hem icracıları hem de dinleyicileri kiliselere onlarca saldırı gerçekleştirmişti.

Satanizm mesajları veren bu isimler, saldırıların “Hıristiyanlığın ülkedeki etkisine karşı misilleme” olduğunu ifade etmişti.

Burzum adıyla müzik yapan Varg Vikernes’in Aske (Küller) isimli albümünün kapağındaki kiliseyi yaktığı iddiası, black metal camiası içinde en çok konuşulan konulardan biri.

Benzer eylemler nadir de olsa sürerken, son olarak ABD’nin güneydoğusundaki Louisiana eyaletinde yaşayan Holden Matthews, üç kiliseyi ateşe verdiği için 25 yıl hapse mahkum edilmişti.

Haber Fora, NY Post, Daily Star

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap