“Bizon adam” azil davasında Trump’ın aleyhinde konuşmak istiyor

by Haber Fora

ABD Kongresi’nde 6 Ocak’ta yaşanan baskında bizon boynuzlu kürk başlığıyla dikkat çeken “bizon adam” lakaplı Jacob Chansley, kendisini eski Başkan Donald Trump’ın ihanetine uğramış hissettiğini ve Trump’ın azil soruşturmasında ifade vermek istediğini söyledi.

Associated Press’e konuşan avukatı Albert Watkins, “QAnon Şamanı” olarak da tanınan Chansley’nin Trump’ın çağrısı üzerine Kongre binasındaki ayaklanmaya katıldığını ancak eski Başkan’ın o ve baskında yer alan diğer barışçıl protestocuları affetmemesinden dolayı ihanete uğramış hissettiğini belirtti.

Mahkeme kayıtlarına göre, Chansley yargıca Trump’ın “tüm vatanseverleri 6 Ocak’ta Washington’a davet ettiği” mesajına uyarak Kongre’ye gittiğini söyledi. Mahkemeye çıkan bazı sanıkların da aynı şekilde Trump’ın çağrısına uyarak Kongre’deki baskına katıldıklarını söylediği belirtildi.

Watkins, müvekkilinin şubat başında başlaması planlanan azil soruşturmasında ifade vermek üzere henüz Senato’yla temasa geçmediğini, ancak parlamenterlerin Trump’ın sözleriyle harekete geçen birinin ifadesini dinlemesinin önemli olacağını savundu. Avukat, geçen hafta yaptığı açıklamada da Chansley’nin kandırılmış hissettiğini ve Kongre’deki baskına katıldığına pişman olduğunu söylemişti.

Haber Fora, AP, RT

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap