Boğaziçi’ne rektör olarak atanan Melih Bulu: Seçimi savunuyorum

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Melih Bulu, öğrencilerle konuşmak için eylemin sürdüğü Güney Meydan’da rektörlük binasının önüne çıkarak öğrencilerinin soruları yanıtladı.

Bulu’ya rektörlük seçimlerini savunup savunmadığı soruldu. Balı şu yanıtı verdi:

Üniversitelerin belli başlı iyi üniversitelere baktığında hiçbirinde seçimle rektör ataması yok.

Öğrencilerin “Hocam net bir cevap verin, seçimi savunuyor musunuz, savunmuyor musunuz?” diye üstlemesi üzerine Bulu, “Seçimi savunuyorum” dedi.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre öğrencilerin “Yarın aynı yöntemle siz görevden alınsanız biz yine sizin de arkanızda olurduk. Ama sizce bu yöntem doğru mu? Şahsi fikrinizi soruyorum” sorusuna “Ben yönetim organizasyon masterı yaptım” diyerek yanıt veren Bulu şöyle devam etti:

Elimizdekilerle en iyi ne yapacağımıza bakalım. Meclisin yetki alanına giren kanunlarla ilgili bir şeyiniz varsa, ki gördüğüm kadarıyla hepiniz gayet iyisiniz. Var olan sistemde kurallar kapsamında atanmış bir kişiyim.

Bulu, seçim istediğini söyleyen öğrencilere “Burada muhatabınız ben değilim” dedi.

“Ben de sizin yerinizde olsam meydana iner ve taleplerimi yapardım. Biz ODTÜ’de birçok şeyi değiştirdik” diyen Bulu’ya öğrenciler “Biz de değiştireceğiz, istifa edin hep beraber değiştirelim” yanıtını verdiler.

Bulu ile öğrenciler arasında polisin okuldan ne zaman çekileceğiyle ilgili şu diyalog yaşandı:

“Fikirleriniz varsa siyasete gireceksiniz”

Daha sonra Bulu’ya rektörlük seçimlerini savunup savunmadığı soruldu.

Balı, “Üniversitelerin belli başlı iyi üniversitelere baktığında hiçbirinde seçimle rektör ataması yok” yanıtını verdi.

Öğrenciler “Hocam net bir cevap verin, seçimi savunuyor musunuz, savunmuyor musunuz?” diye tekrar sorunca “Seçimi savunuyorum” dedi.

Bulu şöyle devam etti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap