“Boşanmak yerine ikinci eşi alın” diyen hekim, tekrar göreve başladı

by Haber Fora

Eski adıyla GATA, yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim yardımcısı olarak görev yapan ve “Boşanmak yerine ikinci eşi alın” sözlerinin ardından görevden alınan Dr. Ali Edizer’in Güdül Devlet Hastanesi’nde göreve başladığı ortaya çıktı.

Edizer, GATA’da başhekim yardımcısı olarak görev yaparken sosyal medya mesajlarında ‘erkeklere “ikinci eşi’ de alın” çağrısı yapmıştı. “Sorsan ‘kadına özgürlük ve uygarlık’ kazandırıldı. Resmiyette tekeşlilik, fiiliyatta zina ve fuhuş serbestliğidir” mesajını da paylaşan Edizer, 5 Ekim 2020’de görevden alınmıştı. Edizer, tepkiler üzerine 8 Ekim’de de tabiplik mesleğinden uzaklaştırılmıştı.

Cumhuriyet’ten Erdem Sevgi’nin haberine göre, 9 Mart 2021’de Edizer’in Ankara Güdül Devlet Hastanesi’nde yeniden göreve başladığı öğrenildi. 

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Sağlık Bakanlığı, laikliği ve medeni hukuku hedef alan Edizer hakkında soruşturma açmıştı. GATA’nın meczubu olan bu kişi görevine nasıl döner? Demek ki bu soruşturma da göstermelik açılmış” dedi. Edizer hakkında açılan soruşturmanın sonucuna ilişkin kamuoyuna herhangi bir bilgi verilmediğini kaydeden Emir, konuyu soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

Cumhuriyet, Haber Fora

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap