Brezilyalı sanatçının balmumu heykelleri alay konusu oldu: “Korku hikayesi”

by Haber Fora

Brezilyalı sanatçının yarattığı balmumu heykeller, internet kullanıcılarının heykellerin fotoğraflarını gün yüzüne çıkarmasıyla viral oldu.

Arlindo Armacollo’nun Kraliçe Elizabeth, Rahibe Teresa ve Mahatma Gandi’yi de içeren heykelleri 6 yıl önce Brezilya’nın güneyindeki Rolândia kasabasındaki bir kilisede sergilendi.

Armacollo’nun 2015’teki koleksiyonunu gösteren bir haberden alınan görüntüler şimdilerde herkesçe paylaşılırken, birçok kişi heykeltıraşın tasvir ettiği kişilerin “ruhunu” yakalamayı başarıp başaramadığını tartışıyor.

Bir muhabir, “Basit görünebilir, ancak bu ayrıntı zenginliğine ulaşmak zor bir işti” dedi.

Ancak Armacollo’nun Elvis Presley, Albert Einstein ve Prenses Diana’yı da tasvir eden heykelleri şimdi alay konusu olurken, bir Twitter kullanıcısı heykelleri “Brezilya korku hikayesi” diye nitelendirdi.

77 yaşındaki Armacollo yeni viral şöhretine cevaben, eleştirilerin “umurunda olmadığını” söyledi.

Armacollo, Guardian’a açıklamasında “Eğer konu para kazanmak olsaydı, o zaman insanların yaptıklarımı takdir edip etmemesini dert edinebilirdim” dedi.

Gazete, her heykel için 5 kg balmumu ve ithal İngiliz yapımı gözbebekleri kullanıldığını belirtiyor. Heykeller şimdi yakınlardaki bir müzede bulunuyor.

Armacollo, bu “şamata”nın balmumu heykelleri görmek için diğer şehirlerden turist çekeceğini umduğunu da ekledi.

 

* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Haber Fora için çeviren: Kerim Çelik

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap