Bridgerton, Netflix’in gelmiş geçmiş en çok izlenen orijinal dizisi oldu

by Haber Fora

Netflix, mega popülerliğe sahip dönem dizisi Bridgerton’ın, resmen en çok izlenen orijinal dizisi olduğunu duyurdu.

Dijital yayın platformu başlangıçta, Shonda Rhimes’ın yapımcılığını üstlendiği dizinin dünya genelindeki ilk yayın tarihinden itibaren 28 gün içinde 63 milyon hesaptan izleneceğini tahmin ediyordu. Netflix’in açıklamasına göre, görünen o ki bu zaman zarfında diziyi 82 milyon üye hesap izledi (şirket, bir dizi veya filmin en az iki dakika seyredilmesini “izlenme” olarak kabul ediyor).

Bridgerton böylece Netflix’in rekor kıran son dizisini geride bıraktı. The Witcher, yayımlanmasından itibaren 28 gün içinde 76 milyon izlenmeye ulaşmıştı.

The Hollywood Reporter’a göre, başlangıçtaki tahminler hatalıydı çünkü dizinin muazzam popülaritesi Netflix’in beklentilerini bile aştı.

Platforma göre tüm kategorilerde en yüksek izlenmeye sahip Netflix orijinal yapımı, yayımlanmasından itibaren 28 gün içinde 99 milyon üye hesabın izlediği aksiyon filmi Extraction.

Pazartesi (25 Ocak) Tamron Hall’un talk show’una konuk olan Bridgerton yazarı Julia Quinn, yapımcı Shonda Rhimes’ın bir tatil esnasında kitaplarına “rastlaması” sonrasında TV uyarlamasıyla ilgilenmeye başladığını açıkladı.

Quinn, “Anladığım kadarıyla, Shonda’nın tatilde okuyacak kitabı kalmamıştı ve bir şekilde benim kitaplarımdan birine rastladı” dedi.

Quinn, aralıkta Oprah Magazine’e verdiği röportajda, Rhimes’ın ilgilendiğini duyduğunda kitaplarını televizyona sunmayı hiç düşünmediğini söylemişti.

Yazar, “Gerçekten birden bire oldu” dedi.

 

* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Haber Fora için çeviren: Kerim Çelik

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap