Bridgerton yazarı Julia Quinn, dizinin ikinci sezonda kitaplardan sapmasını istiyor

by Haber Fora

Bridgerton kitap serisinin yazarı Julia Quinn popüler Netflix uyarlamasının ikinci sezonu için muhtemel olay örgülerini tartıştı. 

Yayın platformunda geçen aralıkta yayımlanan Bridgerton, Netflix’in şimdiye kadar ürettiği en çok izlenen orijinal dizi oldu ve dizi ikinci sezon onayını şimdiden aldı.

Bridgerton, 19. yüzyılın başlarında İngiltere’deki iki aristokrat ailenin, Bridgertonlarla Featheringtonların hikayesini anlatıyor.

Serinin birinci romanı gibi, dizinin ilk sezonu da Hastings Dükü Simon Basset’le (Regé-Jean Page) Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor) arasındaki aşk hikayesine odaklandı.

Romanlar her kitapta farklı karakterlere odaklansa da The Sun’a verdiği röportajda Quinn, televizyon uyarlamasının kitaplardan saparak kısmen ilk sezondaki aşk hikayesine dönmesini istediğini söyledi.

Yazar “Dizi, kitabı kelimesi kelimesine takip etmiyor ve etmesi gerektiğini de düşünmüyorum” dedi. 

Quinn’in En Çok Beni Sev (The Viscount Who Loved Me) isimli ikinci Bridgerton romanı dikkatleri dizide Jonathan Bailey’nin canlandırdığı Bridgerton Vikontu Anthony’e çeviriyor.

Yazar, “Umarım (Daphne ve Dük tekrar ortaya çıkar), Daphne, Anthony’nin hayatına müdahale etme hakkına sahip. Bu tek başına yeterli bir sebep” diye ekledi.

Bridgerton şu anda Netflix’te izlenebiliyor.

 

* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Haber Fora için çeviren: İrem Oral

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap