Bridgerton’ın yıldızı oyuncu seçimlerine yönelik eleştirilere cevap verdi: Notumuzu düşüremezsiniz

by Haber Fora

Nicola Coughlan, diziyi oyuncu kadrosunun çeşitliliği nedeniyle eleştiren Bridgerton izleyicilerine mükemmel bir cevap verdi.

Julia Quinn’in tarihi aşk romanı serisinden uyarlanan Netflix dizisi, Naiplik Dönemi İngiltere’sinde geçiyor ve Londra sosyetesinin genç erkek ve kadınlarının evlilik piyasasına ilk kez girmesini konu alıyor.

Bununla birlikte, birçok dönem dramasının aksine Bridgerton farklı ırklardan çeşitli oyunculara sahip. Bu oyunculara dizinin romantik başrolü Hastings Dükü rolündeki Zimbabve asıllı Britanyalı aktör Regé-Jean Page de dahil.

Bridgerton’ın Noel Günü’nde yayına girmesinden bu yana 63 milyon hanede izlendiği haberlerine yanıt veren, Penelope Featherington rolündeki Coughlan oyuncu kadrosunu överken dizinin başarısını da takdir etti.

Derry Girls oyuncusu “Bazı insanların ‘Dönem dramalarında çeşitliliğe yer vermek işe yaramıyor’ dediğini biliyorsunuz… 63 milyon aile bunun işe yaradığını düşünüyor” diye tweet attı.

 

Bridgerton’da beyaz olmayan oyuncuların rol alması, bazı tarihçilerin de desteklediği, (dizide Golda Rosheuvel tarafından canlandırılan) gerçek hayattaki Kraliçe Charlotte’un melez olduğu teorisinden etkileniyor.

The Independent’a konuşan dizi sorumlusu Chris Van Dusen bu durumu şöyle açıkladı:

 

* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Haber Fora için çeviren: İrem Oral

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap