Britney Spears’ın babasının avukatı: Şarkıcı vasiliği istediği zaman sonlandırabilir ama bunu tercih etmiyor

by Haber Fora

Britney Spears’ın babasının avukatı şarkıcının kendisine 13 yıldır uygulanan vasiliği bu süre zarfında “istediği zaman” sona erdirebileceğini ama sona erdirmemeyi seçtiğini iddia etti.

“Toxic” parçasıyla ünlü şarkıcının hukuki mücadelesine duyulan ilgi şubatta Framing Britney Spears belgeselinin yayımlanmasıyla yeniden alevlenmişti.

Belgesel, Spears’a 2008’den beri uygulanan ve babası Jamie Spears’ın yürüttüğü yasal vasilikten ve bunun sona ermesi için uğraşan #FreeBritney kampanyasından detaylarıyla bahsediyor.

People’a konuşan Jamie’nin avukatı Vivian L. Thoreen eğer isteseydi Spears’ın mevcut sistemi “her zaman” sona erdirebileceğini söyledi.

Thoreen, Jamie’nin “Britney’nin vasilerinden biri olarak görevlerini özenle ve profesyonelce yerine getirdiğini ve kızına duyduğu sevgiyle onu korumaya kendini adamışlığının mahkemede açıkça görüldüğünü” iddia etti.

Avukat “Britney vasiliği sonlandırmak istediğinde avukatından bunu yapması için dilekçe vermesini isteyebilir. Buna hakkı her zaman vardı ama 13 yıldır hiç kullanmadı” diye öne sürdü.

Britney, babasının vasilikten çıkarılmasını istese de hukuki düzenlemenin bundan sonra nasıl ilerleyeceği belli değil.

Şarkıcının avukatları daha önce vasiliğin “gönüllü” olduğunu ve Britney’in yasal vasiliğin sürmesini ve bunun karşılığında varlıklarını kimin denetleyeceğini seçmek istediğini söylemişti.

Jamie bu ay “Britney’in bir vasiye ihtiyacı olmadığını görmekten başka bir şey istemediğini” söylemişti.

The Independent, yorum almak için Britney’in temsilcileriyle iletişime geçti.

 

* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Haber Fora için çeviren: İrem Oral

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap