Buffy the Vampire Slayer: Sarah Michelle Gellar projede niçin yer almayacağını açıkladı

by Haber Fora

Sarah Michelle Gellar, Buffy the Vampire Slayer’ın olası bir yeniden yapımında yer almak için “fazla yaşlı” olduğunu söyledi.

43 yaşındaki aktris, 90’larda çekilen ve çok popüler olan fantastik dizinin yıldız oyuncusu olarak başladığında 19 yaşındaydı.

Buffy’nin yeniden yapımı üzerinde 2018’den beri çalışılırken orijinal dizinin yaratıcısı Joss Whedon yürütücü yapımcı olarak görevlendirilmişti.

On with Mario Lopez isimli podcast’e konuk olan Gellar, program esnasında “Bunun için azıcık, nasıl derler, biraz fazla yaşlandım” dedi. Buffy’nin karşılaştığı canavarların, “ergenlik dönemi korkularının metaforu olduğunu” sözlerine ekledi.

“Bunun ben olduğumu sanmıyorum” dedi:

Gellar, Whedon’a yönelik istismar suçlamalarını tartışmayı reddetti.

Geçen hafta, hit dizide Cordelia Chase’i canlandıran Charisma Carpenter, Whedon’ı Buffy’nin setinde “nüfuzunu kötüye kullanmakla” ve kendisine karşı “süregiden, pasif agresif tehditlerde bulunmakla” itham etmişti.

Ondan sonra Buffy oyuncuları Amber Benson (Tara) ve Michelle Trachtenberg (Dawn) senarist ve yönetmen olan Whedon’a yönelik kendi ithamlarını ortaya dökmüştü.

Whedon henüz suçlamalara yanıt vermedi.

Instagram’da paylaştığı bir gönderide Gellar şunları söylemişti:

Sözlerine devam eden oyuncu daha fazla açıklama yapmayacağını, an itibarıyla “daha çok çocuklarını yetiştirmeye ve pandemiyi sağ atlatmaya odaklandığını” ifade ederken, diğer yandan da şunu eklemişti:

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv

Haber Fora için çeviren: Şafak Küçüksezer

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap