Buldan’dan Soylu’ya yanıt: Salı günü daha fazlasını açıklayacağım

by Haber Fora

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Gara’ya giden HDP’li vekilin Dilan Dirayet Taşdemir olduğunu söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yanıt verdi.

Katıldığı A Haber’deki programda 2017’de teslim olan bir PKK’lının anlatımlarına göre Gara’ya giden milletvekilinin HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir olduğunu ileri süren ve “Gara’dan birisiyle birlikte arabaya biniyorlar. Yanındaki diyor ki ‘bunu tanıdın mı?’, ‘Hayır tanımadım’ deyince bu Dilan Dirayet Taşdemir, HDP Ağrı milletvekili diyor” diyen Soylu’ya Buldan’dan yanıt geldi.

Buldan, Twitter’dan yaptığı açıklamada “İçişleri Bakanının dün akşam katıldığı programda gösterdiği resimlerin tamamı çözüm sürecinde Erdoğan’ın bilgisi ve onayı ile gittiğimiz Kandil fotoğraflarıdır. Ben Salı günü grup toplantımızda daha fazlasını açıklayacağım” dedi.

Buldan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın da hakkında soruşturma başlattığı HDP’li Dilan Dirayet Taşdemir’le ilgili iddialara yönelik TBMM’de Salı günü gerçekleştirilecek Grup Toplantısı’nda ayrıntılı açıklamalar yapacak.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap