Bursa’daki tekel bayii cinayetinde karar çıktı

by Haber Fora

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Görükle semtinde, geçen yıl 13 Haziran’da işlenen tekel bayii cinayetinde karar çıktı.

Tekel bayii işletmecisi 39 yaşındaki Yılmaz Aslankılıç’ı pompalı tüfekle öldüren Sezgin Özfındukkıran ve cinayet öncesinde onunla birlikte keşfe katılan Yiğit Kaysuk’a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Özfındukkıran ve Kaysuk’u arabasıyla olay yerine götüren Ahmet G. ise davada beraat etti. 

Kızına tecavüz edildiğini iddia etti

Özfındukkıran ifadesinde, Yılmaz Aslankılıç’ı yanlışlıkla öldürdüğünü, amacının başka birini öldürmek olduğunu iddia etmiş ve şunları söylemişti:

Keşif yapan sanık tüfeği bira sanmış

Cinayet öncesinde Özfındukkıran’la birlikte tekel bayiine keşfe giden Yiğit Kaysuk ise, “Sezgin bana gezmeyi teklif etti. Ahmet’i alarak Görükle’ye gittik. İçki almak için tekel bayisine gitti. Cinayetten haberim yoktu. Arabada, gazete kağıdına sarılı tüfeği görmedim. Bira olduğunu zannediyordum. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.  

Bir diğer sanık Ahmet G. ise, Özfındukkıran ve Kaysuk’un kendisini gezmek için Görükle’ye çağırdıklarını, cinayetten haberdar olmadığını belirtti.

Katili kızı yalanladı

Katil Özfındukkıran’ın kızına tecavüz iddiası nedeniyle, kızı G.K.’nın da ifadesine başvuruldu.

G.K. ifadesinde babasını yalanlayarak, tecavüze uğramadığını belirtti ve şunları söyledi:

Savcılık: Cinayetin neden işlendiği anlaşılamadı

Olayla ilgili hazırlanan iddianamede ise, savcılık cinayetin neden işlenildiğinin anlaşılamadığı tespitini yaptı ve Özfındukkıran ile Kaysuk’a kasten öldürme suçunu işledikleri için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, Ahmet G.’ye ise kasten öldürmeye yardım etme suçunu işlediği gerekçesiyle 8 yıla kadar hapis cezası istendi.

Avukat, telefon ve para trafiğinin araştırılmasını istedi, mahkeme reddetti

Yılmaz Aslankılıç’ın ailesinin avukatı Özgür İnanç Yağmur, karar duruşmasında cinayette bir azmettiricinin olduğundan şüphelendiklerini belirterek, hayatını kaybeden Yılmaz Aslankılıç’ın olaydan 6 ay önceki telefon görüşmelerinin tespitini istedi. Avukat Yağmur ayrıca, cinayetten kısa bir süre önce infaz düzenlemesi sayesinde cezaevinden çıkan Özfındukkıran’ın hesabına kimlerin para yatırdığının araştırılmasını istedi. Ancak mahkeme, bu talepleri reddetti.

Bursa 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, katil Sezgin Özfındukkıran ve keşfe katılan Yiğit Kaysuk ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Cezada hiçbir indirim uygulanmadı. Bir diğer sanık Ahmet G. ise beraat etti.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap