CANLI | Bahçeli: Bizim sorunumuz TTB Merkez Konseyi’ne yuvalanmış bir avuç Türkiye düşmanıdır

by Haber Fora

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.
Bahçeli’nin “Anayasa Mahkemesi yeni hükümet sisteminin doğasına uygun şekilde yeni baştan yapılandırılmalıdır” görüşleri tartışma yaratmıştı.TIKLYIN –

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:
Bahçeli’den Koronavirüs uyarısı
“Artık insanoğlu farklı bir dünya tablosu ile karşı karşıyadır. Klişe sözler, bildik ezberler bu yeni tabloyu açıklamakta şimdilik aciz kalmaktadır Bugüne kadar hiç izah edilemeyen ağır bir yük insanların omuzlarındadır. Vahim hastalığın hangi sonuçları doğuracağı belirsizliğini halen korumaktadır. Sağlık Bakanlığı ve bilim kurulumuzun tavsiye ettiği kuralları riayet etmeliyiz. Bugüne kadar yapılanlar bundan sonrası için güven vermektedir. Sağlık bakanımız ve donanımlı ekibi hastalıkla mücadele sürecini başarıyla yürütmektedir. Bilim kurulumuz bazı çatlak sesler hariç meseleye hakimdir.”
Bahçeli TTB çağrısını yineledi: Kapatılsın!
“Sağlık bakanlığı verileri üzerinde şüphe uyandırmaya çalışanlar bize göre müfteri korosudur yalan makineleridir. Bizim sorunumuz TTB Merkez Konseyi’ne yuvalanmış bir avuç Türkiye düşmanlarıdır. Bu nedenler TTB kapatılsın diyorum. Hiç kimse niyet okuyuculuğuna niyet etmesin. CHP genel başkanı iftira tezgâhını gitsinler başka kapılarda açsınlar. TTB başkanlığına kimin seçildiğini, nasıl kötü bir maziye sahip olduğunu nihayetinde herkes görmüştür.”
Azerbaycan açıklaması
“Azerbaycan ile Türkiye devlet tanımı olarak ayrı olabilir ama biz bir millet gövdesinin aynı kolları, iki ayrı koç başıyız. Ankara ile Bakü Turan ülküsünün suyu aynı havzada toplanan çağlayanıdır. Soydaşlarımızın derdi derdimiz, hesabı hesabımızdır. Bir kere yükselen bayrak bir daha inmeyecek diyorsak inmeyecektir. İndirmeye kalkışan bunun bedelini canıyla ödeyecektir. Ermenistan katil bir devlettir. Türk milletini düşman olarak bellemiştir. Erivan yönetimi maşadır. 1992 yılında kurulan MİNSK grubu Dağlık Karabağ sorununu çözümsüzlüğe havale etmiştir. Artık sabır taşı çatlamıştır.”
Ayrıntıla gelecek…

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap