Cara Delevingne cinsel kimliğiyle barışmadan önce intiharın eşiğine geldiğini açıkladı

by Haber Fora

Manken Cara Delevingne, cinselliğiyle yüzleşmesinin intihara meyilli hissetmesine yol açtığını ancak şimdi bunun “sevdiği” bir parçası olduğunu açıkladı.

Kendisini panseksüel olarak tanımlayan 28 yaşındaki süpermodelin, Pretty Little Liars dizisi oyuncusu Ashley Benson ve müzisyen St Vincent’le çıktığı belirtiliyordu. Gwyneth Paltrow’un sunduğu sağlıklı yaşam podcast’i “Goop”a katılan Delevingne, cinselliğini kabullenmekle yüzleştiğinde “büyük bir depresyon” yaşadığını ve halen ara sıra “sadece heteroseksüel olmayı” dilediğini söyledi.

Kendisini panseksüel olarak tanımlayan kişilerin çekici bulduğu kimseler toplumsal cinsiyet kimliği veya biyolojik cinsiyetle sınırlı olmuyor.

Aristokrat ancak sorunlu ailesine değinen Delevingne, “eski moda bir hanede” büyüdüğünü ifade etti.

2015 yapımı Kağıttan Kentler filminde rol alan aktör şunları söyledi:

İlk olarak 2009’da Storm Management’la sözleşme imzalayan ve 2012 ve 2014’te Britanya Moda Ödülleri’nde yılın mankeni ödülünü kazanan Delevingne, depresyonunu ve “hayatındaki intihara meyilli anları”, “çok fazla utanç duyduğu” cinsel çırpınışına bağladığını belirtti.

Daha sonra kendi modellik kariyerine değinen Delevingne, nasıl daha androjen bir tarz edindiğini anlattı.

BBC geçen yıl, Delevingne’in “zihnini ve vücudunu riske atacağı” Planet Sex (Cinsiyet Gezegeni) isimli 6 bölümlük bir belgesel sunacağını duyurmuştu.

Ünlü süpermodel basın açıklamasında “Alışılmadık ya da farklı kabul edilen hisleri anlamakta zorlanan 14 yaşındaki halim için böyle bir diziyi izlemenin ne kadar anlamlı olacağını hayal dahi edemiyorum” demişti.

* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Haber Fora için çeviren: Kerim Çelik

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap