Cardi B’nin Osmanlı paylaşımı sosyal medyada tartışma yarattı

by Haber Fora

ABD’li ünlü rapçi Cardi B, Twitter’da Osmanlı tarihini sevdiğini söylemesinin ardından, kendisi gibi düşünmediğini belirten kullanıcıların sert eleştirileriyle karşılaştı. 

Tepkiler üzerine sildiği paylaşımında Cardi B, ironik biçimde resim koleksiyonu yaptığını bilmediğini söyleyen bir kullanıcıya cevap verdi. Hitc’nin haberine göre söz konusu paylaşımda Cardi B şu ifadeleri kullanmıştı:

Daha sonra bir dizi Twitter kullanıcısı, Cardi B’yi “Osmanlı tarihini bilmemekle” suçladı ve şarkıcıyı sert biçimde eleştirdi.

@Coffeelove231 isimli bir kullanıcı şarkıcının karşılaştığı eleştirilere dair, “Ermeniler, Süleyman ve Hürrem’e dair bir tablo olduğu anlaşılan resmi beğendiği için Cardi B’ye saldırıyor” dedi.

 

Tepkilerin ardından sessizliğini bozan Cardi B, bir tabloyu beğendiği için özür dilemeyeceğini söyledi. Şarkıcı kendisine yöneltilen eleştirilere doğrudan cevap da verdi. 

“Cardi B iptal edildi. Gerçeği ‘bilmese’ de özür dilemek ve öğrenmek yerine ataları soykırımdan sağ kurtulan insanlarla eğleniyor” diyen @vicki_sammy isimli kullanıcıyı alıntılayan şarkıcı şu ifadeleri kullandı: 

 

Şarkıcı neden özür dilemediğini şöyle açıkladı:

Cardi B kimseye hakaret etmediğini söyleyerek geri adım atmayacağının da altını çizdi. Rapçi, kendisinin Osmanlı İmparatorluğu’na dair eğitim almaya hazır olmadığını söyleyen bir kullanıcıya da şunları söyledi:  

Şarkıcı kendisine daha fazla tarih okumayı öneren başka bir kullanıcıya şunları söyledi:

RepublicWorld’ün haberine göre Cardi B daha önce Kösem dizisini izlemeyi bitirdiğini ve yeni Türk dizileri izlemek için sabırsızlandığını söylemişti. Sosyal medyada pek çok kişi şarkıcıya Ertuğrul dizisini izlemeyi önermişti.

Haber Fora, Hitc, RepublicWorld

Derleyen: Esra Güngör

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap