Cem Yılmaz’dan Sağlık Bakanlığı’na SMA’lı çocuklar için çağrı: Aileler yeterli desteği göremiyor

by Haber Fora

Cem Yılmaz, SMA’lı çocukların ve ailelerin çağrısına kulak verdi. “Akıl akıldan üstündür. SMA’lı yavrular için ne yaparız, ne yapalım derseniz en yetkilisinden, konuya en uzak kişisine kadar fikrinize yardımınıza ihtiyacım var” diyen Yılmaz, ilaçların pahalılığından bahsederek yetkililere seslendi.
Yardım kampanyası devam eden iki SMA’lı çocuğun hesaplarını da paylaşan Yılmaz, “Bu ailelere moral, maddi destek, fikir verecek, yol gösterecek herkesin, her kurum karşısında saygıyla eğiliyorum. Hepinize sağlık diliyorum” dedi.
Yılmaz ayrıca, Sağlık Bakanlığı’na seslenerek pandemi sürecinde zor bir mücadele içinde olan sağlık çalışanları için bir çağrıda bulundu.
“Aileler yeterli desteği göremiyor”
Yılmaz, şunları yazdı:
“Dostlarım, iyi, güzel insanlar… Yakın zamanda özellikle bir konuda çok mesaj alıyorum. Çaresiz kaldığım bir hadise olduğu için sizlerle de paylaşmak istedim. SMA hastası küçük yavrular… Aileler her türlü çabayı göstermelerine rağmen bu amansız hastalıkla mücadelede yeterli desteği göremiyorlar. Tedavi, ilaçlar çok pahalı. Evet sen, ben maddi yardım edelim. Elbette olan olmayanla paylaşacak bu böyle. Ama yetkililerden de rica ediyorum. SMA hastalığı ile mücadele için devletimiz bir bütçe ayırıyor mu? Bu ailelere bir kolaylık bir destek? İlaçların ülkemize getirebilmesi bile işin maddi kısmına çok etki edebilir.
Kulak verdiğim 2 aile de böyle söyledi. Dostlarım ben elimden geleni elbette yaparım. Sizden hepinizden rica ediyorum, pamuk eller cebe bölümü işin en kolay bölümü… Ben kahramanlık yapayım, şunu şunu yapayım derdinde de değilim. Akıl akıldan üstündür. SMA’lı yavrular için ne yaparız ne yapalım derseniz en yetkilisinden, konuya en uzak kişisine kadar fikrinize yardımınıza ihtiyacım var.
Şimdi, zaten kampanya sürdüren 2 kardeşimizi paylaşıyorum. Bu ailelere moral, maddi destek, fikir verecek, yol gösterecek herkesin, her kurum karşısında saygıyla eğiliyorum. Hepinize sağlık diliyorum.”
Cem Yılmaz sağlık çalışanları için de Sağlık Bakanlığı’na seslendi
Bu paylaşımın ardından bir de Sağlık Bakanlığı’na da seslenen Yılmaz, sağlık çalışanlarına destek olacak bir organizasyonda ücret almadan yer alabileceğini söyledi. Yılmaz konu ile ilgili şu paylaşımı yaptı:
“Pandemi boyunca sorumluluğu en yüksek seviyede olan Sağlık Bakanlığımıza önerimdir. Tüm ülkede, sağlık personeline, canıyla kanıyla mücadele eden bütün savaşçılarımıza moral toplantıları, söyleşiler organize ederlerse hiçbir ücret almamak kaydıyla katılmayı görev bilirim.”

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap