Cemal Enginyurt: Cumhur İttifakı’nda rahatsızlıklar var

by Haber Fora

MHP’den ihraç edildikten sonra bir süre bağımsız milletvekilliği yapan ve dün Demokrat Parti’ye (DP) katılan Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, TV5’de yayınlanan “4. Güç” programında Hasan Basri Akdemir ile Mustafa Deniz’in sorularını cevapladı.

“Milletin beklediklerini söyleyince ihraç edildim”

MHP’den neden ihraç edildiğine dair soruyu cevaplayan Enginyurt, 41 yılını ülkücü hareketin içinde geçirdiğini, 24 Haziran seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’a kendinden çok oy istediğini hatırlattı. Enginyurt, “Fakat 24 Haziran seçimlerinden sonra iktidar olan Adalet ve Kalkınma Partisi’ni de milletin, devletin, sokaktaki insanın beklentileri doğrultusunda, yeri geldiğinde, aslında acımasızca bir eleştiri değil ama haklı düşüncelerimizi ifade ettim” dedi.

“AK Parti’liler de MHP aleyhine konuştular ama ihraç edilmediler”

Vatandaşların rahatsızlık duyduğu konuları dile getirdiği için MHP yönetiminin  Cumhur İttifakı’na zarar verdiği gerekçesi ile kendisini partiden ihraç ettiğini hatırlatan Engiyurt, “Cumhur İttifakı’nın karşı cephesinde örneğin Bülent Arınç, “AK Parti’nin sırtında MHP kamburdur” demesine rağmen; Bülent Arınç, Selahattin Demirtaş’a, Osman Kavala’ya özgürlük istemesine rağmen, son olarak Sayın Numan Kurtulmuş, HDP’nin kapatılmasını isteyen Devlet Bahçeli’ye cevap verircesine “Parti kapatmalar doğru değil” demesine rağmen, o tarafta hiçbir ihraç ya da uyarı olmamasına rağmen, Milliyetçi Hareket Partisi, beni, Cumhur İttifakı’na zarar verdiğimi düşünerek ihraç etti” dedi.

“Cumhur İttifakı, 2,5 yıl boyunca MHP’lilere ne kazandırmıştır?”

“Cumhur İttifakı, 2,5 yıl boyunca MHP’lilere ne kazandırmıştır?” diye soran Enginyurt, “Türkiye Kamu-Sen üyesi olan arkadaşlar, bu Cumhur İttifakı döneminde kazanım mı elde etmişlerdir, baskı altına mı alınmışlardır? Bu Cumhur İttifakı döneminde, 31 Mart seçimlerinde belediye başkanlıklarını destekleyen Milliyetçi Hareket Partisi olarak ben ve bütün arkadaşlarım da dahil olmak üzere, kazanılan belediyelerde MHP’lilere veya ülkücülere ne kadar yer verilmiştir, verilmemiştir, bunu kamuoyu takdir etmelidir” diye konuştu.

2,5 yıl önce Recep Tayyip Erdoğan’a oy isteyip destekledikten sonra bugün aleyhine konuşmasının doğru olmayacağını ifade eden Enginyurt, sözlerine şöyle devam etti:

“Milletvekillerinin hataları telâfi edilir; ama genel başkanlar dillerine dikkat etmeliler”

Cemal Enginyurt, MHP Milletvekiliyken ve Cumhur İttifakı içerisinde yer alırken Millet İttifakı aleyhine söylediği sözleri bugün nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine de, şu değerlendirmede bulundu:

“Valiler, kaymakamlar, adeta AK Parti İl Başkanı gibi çalışıyor”

AK Parti ve MHP arasında bir gerilim olduğu yönündeki iddialar hakkında konuşan Cemal Eniginyurt, “AK Parti’de siyaset yapanlar, Milliyetçi Hareket Partililerle beraber yol yürümekten rahatsızlar” dedi ve örnekleri anlattı.

Enginyut, MHP kananındaki rahatsızlığı ise şu sözlerle açıkladı:

“Nereye kadar edecek?” diye soran Enginyurt, “Yani şimdi Sayın Devlet Bahçeli, Numan Kurtulmuş’a dün çok ağır bir tweet attı, değil mi? HDP’nin kapatılmasıyla ilgili. Şimdi bu durumda Numan Kurtulmuş’un ya ihraç edilmesi gerekir, ya da Devlet Bahçeli’nin yanlış söylediğinin söylenmesi gerekir; ama herkes yattı uykuya, hiç kimse sesini çıkarmıyor. Demek ki Cumhur İttifakı rahat işlemiyor” diye konuştu.

Haber Fora, TV5

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap