Ceren Damar cinayetinde açıklamalarıyla tepki çeken sanık avukatı Vahit Bıçak hakkında disiplin kovuşturması

by Haber Fora

Ankara Barosu, akademisyen Ceren Damar Şenel cinayetine ilişkin yaptığı savunmadaki ifadeleri ve 4 adet sosyal medya paylaşımı nedeniyle, sanık avukatı Vahit Bıçak hakkında yeni bir disiplin kovuşturması açılmasına karar verdi.

Hürriyet’ten Mesut Benli’nin haberine göre, kararda özetle, “İleri sürdüğü iddialarda, davanın esasından çıkarak doğrudan kişileri hedef alması, bu suretle iddia ve savunma sınırlarını aşması karşısında şikâyet konusu iddiaların bir bütün halinde kovuşturma gerektirir nitelikte olduğu sonuç ve kanaatine varılmıştır” denildi.

Ankara Barosu, daha önce de avukat Vahit Bıçak’a başka ifadeleri ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle kınama cezası vermişti.

Savuması tepki çekmişti

Avukat Vahit Bıçak’ın, Ceren Damar Şenel’in sınavda kopya çekerken yakaladığı öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından 2 Ocak 2019 tarihinde canice öldürülmesinin ardından Hikmet’i savunurken esas hakkındaki mütalaaya karşı yaptığı savunmada kullandığı ifadeler tepki çekmişti.

Şenel ile sanık Hikmet’in ilişki yaşadığı iddiasında bulunan Bıçak, şunları söylemişti:

Tükenmez Haber’den Necmi Şahin’e konuşan Ceren Damar’ın babası Mustafa Damar da Bıçak’ın kendisini tehdit ettiğini ileri sürerek şu ifadeleri kullanmıştı:

 

Haber Fora, Tükenmez Haber, Hürriyet

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap