Çeşme’de kaymakam değişikliğine yol açmıştı; Koronavirüs önlemlerine ünlüler de uymadı

by Haber Fora

T24 Haber Merkezi

Koronavirüs salgını önlemlerine uyulmadığıyla ilgili görüntülerin ardından kaymakamın görevden alındığı Çeşme’de İzmir’in tanınmış Arkas ailesinden Funda Arkas’ın doğum günü partisinde maske takılmadığı ve sosyal mesafeye uyulmadığı görüldü. Alavya adlı tesiste düzenlenen doğum günü partisinde Ajda Pekkan ile Hakan Altun sahne aldı.

İzmir’in tanınmış ailelerinden Arkaslar’ın gelini Funda Arkas, yeni yaşını hafta sonu Çeşme’de düzenlenen özel yaş günü partisi ile kutladı. İş insanı Lucien Arkas’ın eşi olan Funda Arkas’ın Alavya Otel’deki doğum günü partisine ailenin özel davetlileri katıldı.

Doğum günü partisinde ünlü sanatçılar Ajda Pekkan ile Hakan Altun sahne aldı. Yeni yaşını kutlayan Funda Arkas ile eşi Lucien Arkas bir ara sahneye çıkarak iki sanatçıya eşlik ettiler. Ayrıca, Ajda Pekkan’ın kardeşi Semiramis Pekkan da davetliler arasında yer aldı.

Davetli konuklar arasında bulunan İzmirli gazeteci Deniz Sipahi, sosyal medya hesabından doğum günü partisiyle ilgili fotoğrafı paylaştı.

Gerek Sipahi’nin paylaşımından, gerekse partide yapılan video kayıtlarından doğum günü partisinde Koronavirüs önlemlerine uyulmadığı görüldü.

 

Türkiye’nin önemli tatil beldelerinden Çeşme’de geçen ağustosta sahillerde Koronavirüs’le mücadele için uygulamaya konulan korunma kurallarına uyulmadığı ve fahiş fiyat uygulamasının ortaya çıkmasıyla İçişleri Bakanlığı devreye girmişti.

İlçede yapılan incelemeler sonrasında salgınla mücadele kurallarına uyulmadığı gerekçesiyle bazı işyerlerine ceza uygulanmıştı. Aynı süreçte ilçe kaymakamı Mehmet Kara görevden alınmış, yerine İzmir Vali yardımcısı Ünal Çakıcı kaymakam olarak atanmıştı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap