“Cezaevinde çıplak arama” iddialarına “FETÖ lehine kasıtlı paylaşım” soruşturması

by Haber Fora

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığ, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun gündeme getirdiği ‘cezaevlerinde ve emniyette çıplak arama’ iddialarına ilişkin paylaşım yapanlar hakkında soruşturma başlattıklarını açıkladı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: 

Ne olmuştu?

HDP Kocaeli Milletvekili ve Meclis İnsan Hakları Komisyonu üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu bütçe görüşmelerinde, “Aslıhan Gençay, bir gazeteci. Bakın, Sivas Cezaevi’ne girerken açık cezaevine giriyordu, çıplak aramaya maruz kaldı, reddetti. Bunun üzerine kapalı cezaevine gönderildi ve hakaretlere uğradı” demişti. Gergerlioğlu, Uşak Emniyet Müdürlüğü’nde de 30 üniversite öğrencisinin onur kırıcı yöntemlerle çıplak arandığını iddia etmişti.

Gergerlioğlu’nun söz konusu iddiayı dile getirmesinin ardından birçok kullanıcı “çıplak arama” uygulamasına maruz kaldığını iddia etmişti. 

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin de EuroNews kanalına verdiği röportajda “Gergerlioğlu kadar ben Meclis’i terörize eden başka bir milletvekili görmedim” diyerek iddialarını yalanlamıştı. Zengin açıklamasında şunları kaydetmişti:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da “Bakın bu Meclis’te Gergerlioğlu diye birisi var. Bu tip yalanlara ve dezenformasyonlara çok başvuruyor” diye konuşmuştu.

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap