Chicago’da bir silahlı saldırgan 5 kişiyi öldürdü, 2 kişiyi yaraladı

by Haber Fora

ABD’nin Chicago kentinde silahlı bir saldırgan, aynı gün içinde farklı semtlerde 5 kişiyi öldürdü, 2 kişiyi ise yaraladı.

Chicago polisinin açıkladığı bilgilere göre, isminin Jason Nightengale olduğu belirlenen ve suç dosyası kabarık olan silahlı saldırgan, günün değişik saatlerinde saldırılarını gerçekleştirdiği belirtildi.

Saldırganın hedef aldıkları arasında bir üniversite öğrencisi, bir restoran çalışanı ve güvenlik görevlisi iki kadın da var.

Bir apartmanın girişinde postalarını kontrol eden 77 yaşındaki kadını da öldüren Nightengale’in, daha sonra girdiği bir alışveriş merkezinde etrafa ateş açması sonucu başından vurduğu 20 yaşındaki genç, olay yerinde hayatını kaybederken, iki  kurşunun isabet ettiği 81 yaşındaki ihtiyar kadının ise durumunun kritik olduğu aktarıldı.

Suç dosyası kabarık

Polisle girdiği çatışmada etkisiz hale getirilen Jason Nightengale’in geçmişine ait kabarık bir suç dosyası olduğu belirtildi.

Cook ilçe mahkemesine göre, 32 yaşındaki saldırganın, 2005’te “silah ve uyuşturucu ihlalleri, hırsızlık, ölümcül silahla saldırı, uygunsuz davranış ve aile içi şiddet” gibi konuları da içeren bir dizi tutuklama ve kovuşturma kaydı bulunuyor.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap