CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan “sözde cumhurbaşkanı” açıklaması: 9 madde sıraladı

by Haber Fora

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu parti meclisi öncesi açıklamalarda bulundu. Açıklamasında iktidar kanadının tepkisini çeken “sözde cumhurbaşkanı” ifadesine de değinen Kılıçdaroğlu “Neden sözde diyorum? Türkiye’yi büyütmek için çalışmadığı için söylüyorum” dedi.

Konuşmasında “Saray’ın gündemi ile gerçek gündem birbirinden farklı” fadesini kullanan Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Sefaletten de açlıktan da bunlar sorumlular”

Bütün milletvekillerinin parti ayrımı yapmaksızın Türkiye’nin sorunlarına kilitlenmeleri gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu “Bunların yatacak yeri yok, sefaletten de açlıktan da bunlar sorumlular. Devleti çürütmeye başladılar. Liyakat sistemini yok ettiğinizde devlet çürümeye başlar” diye konuştu.

Türkiye gerçekliğinde açlık olduğunu kaydeden CHP lideri “Marketlerin önünde, atılacak meyve sebzeleri toplamak için insanlar sırada bekliyor. Bu memlekette açlık yaşanıyor. TÜİK açıklama yapmış, 2021 yılında işsizliğin azaldığını söylüyor. Tam komedi… Yahu siz gerçekleri görmüyor musunuz? Milyonların açlığını, sefaletini görmüyor musunuz? Her yaştan, her eğitim düzeyinden on binlerce işsiz var” dedi.

Cumhur İttifakı seçmenine seslendi

AK Parti ve MHP seçmenine seslenen Kılıçdaroğlu “Gün beraber düşünme, dertleri birlikte çözme günüdür. Çöpten yiyecek toplayan kadın bizim vatandaşımız, bizim kardeşimiz” diye konuştu.

CHP lideri açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Kaftancıoğlu ile uğraşacağına işsizlikle uğraşsana”

İktidar kanadının yapay gündem oluşturma amacında olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Milleti açlığa, fukuralığa mahkum eden sensin, o yüzden ben sana sözde cumhurbaşkanı diyorum ve demeye de devam edeceğim. Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan zat sözde cumhurbaşkanı dedim diye çok alınmış, Bremen Mızıkacıları gibi Meclis Başkanı’ndan tutun da herkes saldırıyor” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında kullandığı “DHKP-C militanıdır” ifadesini de leştiren CHP lideri “Sen CHP İstanbul İl Başkanı ile uğraşacağına işsizlik sorunuyla uğraşsana” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine 1 milyon liralık tazminat davası açtığını hatırlatan Kılıçdaroğlu “Ben 1 paralık tazminat davası açıyorum. Değeri bu çünkü” diye konuştu.

9 madde sıraladı

Kılıçdaroğlu “Neden sözde diyorum? Türkiye’yi büyütmek için çalışmadığı için söylüyorum. 9 madde sayacağım” diyerek maddeleri sıraladı.

İşte CHP liderinin sıraladığı o maddeler:

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap