CHP Sözcüsü Öztrak: 128 milyar dolar ile ilgili tek bir kayıt yok, kasadan nasıl çıktı?

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanlığı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada CHP’nin kayıp olduğunu öne sürdüğü “128 milyar dolarlık rezerv” tartışmalarına ilişkin “Salgın bahanesiyle yeni bir finansman dalgalanmasını oluşturmak isteyenlere fırsat vermedik. Kılıçdaroğlu’nun sürekli sorduğu dövizlerin bir kısmı bu mücadelede kullanılmıştır” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Ekonomi Masası Heyeti olarak ziyaret ettikleri Nevşehir’de, “Geçmişte bakıyorum Merkez Bankasının internet sayfasına, orada dövize yapılan müdahaleler tek tek yazıyor. Ama bu son dönemdeki 128 milyar dolarlık müdahale ile ilgili tek bir kayıt yok, şeffaflık yok” diye konuştu.

“Merkez Bankası kasasından hangi yöntemle çıktı?”

Öztrak, turizm sektörü temsilcilerinin sorunlarını dinlediği toplantıdan önce yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:

“Berat Albayrak” tepkisi

Devletin yapılan işler konusunda kamuoyunu bilgilendirmesi gerektiğini vurgulayan Öztrak, bunun kural olduğunu dile getirdi.

Son günlerde eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yönelik övgüler yapıldığını belirten Öztrak, “Sürekli Berat Albayrak güzellemesidir gidiyor. Çok merak ediyorum, bu kadar iyi ise bu kadar önemli işler yapıldıysa neden değiştirdiniz? Neden yeni bir yönetim getirdiniz, neden buna ihtiyaç duydunuz? Neden Merkez Bankası Başkanını değiştirdiniz? Bunların hepsine cevap verilmesi gerekiyor” diye konuştu.

 

AA, Haber Fora

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap