CHP’li Ağbaba: HDP’nin kapatılma girişimi siyasidir; emri Bahçeli vermiş Erdoğan uygulamaktadır

by Haber Fora

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, HDP’nin kapatılması istemiyle açılan davaya ilişkin değerlendirmede bulundu.

“HDP’nin kapatılma girişimi tamamen siyasidir” diyen Ağbaba, “Emri Devlet Bahçeli vermiştir, Recep Tayyip Erdoğan da uygulamaktadır, bu kadar açık ve net” ifadelerini kullandı.

Ağbaba, başkanlığında, milletvekilleri ve parti meclis üyelerinden oluşan CHP Esnaf Masası Heyeti, Mardin’de esnafla görüştü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Kentte bir restoranda açıklama yapan Ağbaba, bölgedeki sorunları tespit etmek ve gündeme taşımak amacıyla hafta başından başlayarak bölge illerini ziyaret ettiklerini söyledi.

Hafta sonuna kadar da gezilerine devam edeceklerini kaydeden Ağbaba, “Partimizin gündemi, Türkiye’nin gündemiyle aynı. İşsizlik, yoksulluk, esnaf. Bölgede Van’dan başladık. Bazen ilçelere gittik, bazen köylere gittik. Merkezde de hem işsizlerle hem de esnafla konuştuk” dedi.

Ziyaretlerde esnafın bitme noktasına geldiğini gördüklerini belirten Ağbaba, şöyle konuştu:

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun milletvekilliğinin düşmesine dair TBMM’deki gelişmelere değinen Ağbaba, “Bu tarihi Türkiye unutmaz, 17 Mart’ı. Nasıl ki Enis Berberoğlu’nun tutuklanması, Türkiye’de siyasi tarihte yarın yer alacaksa, Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun da milletvekilliğinin düşürülmesi de tarihimizde yer alacak ve utanç sayfalarından biri olacak” ifadelerini kullandı.

“Hiç kimse burada hukuk aramasın”

Ağbaba, HDP’nin kapatılması istemiyle açılan davaya ilişkin ise şunları kaydetti:

Bölge ziyaretlerinde hazırladıkları sorun ve sıkıntıları Mecliste soru ve araştırma önergesi olarak sunacaklarını aktaran Ağbaba, sorunları Türkiye’nin gündemine taşımaya devam edeceklerini, demokrasiyi savunan tüm güçlerle birlikte seçimleri kazanacaklarını ve bu sorunlara son vereceklerini kaydetti.

Haber Fora, AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap