CHP’li Belediye Meclis üyeleri istifa edip AK Parti’ye geçti

by Haber Fora

Üsküdar Belediyesi CHP Meclis üyesi Ahmet Başbaydar, Hüseyin Kazan, Köksal Durmuş, Selahattin Kamışoğlu 29 Eylül 2020’de partilerinden istifa etti. İstifa eden 4 meclis üyesinden Köksal Durmuş ve Selahattin Kamışoğlu AK Parti’ye geçti.

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Erdem Demir, “CHP’den istifa eden, Üsküdar Belediyesi Meclis üyeleri Köksal Durmuş ve Selahattin Kamışoğlu’nun AK Parti ailemize katılımlarını gerçekleştirdik. Millete hizmetin adresi olmuş AK Parti’mizi tercih eden ve aramıza katılan meclis üyelerimizi tebrik ediyorum. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

“Belediye meclis üyeliğinden de istifa etsinler”

Eski meclis üyelerinin AK Parti’ye geçmesine tepki gösteren CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş ise Cumhuriyet’e yatığı açıklamada, “Belediye meclisinizde 15 CHP’li Meclis üyemiz vardı. 6 ay önce de 3 üye istifa etti. İstifa etme gerekçeleri olarak beklentilerinin karşılanmadığını söylediler. Partiden istifa ediyorlarsa, meclis üyeliğinden de istifa etmeleri gerekir. İstifanın arkasında kişisel beklentilerin olduğu ortaya çıkmıştır” diye konuştu.

Haber Fora, Cumhuriyet

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap